Tomáš Deák sa vracia do akcie! S týmto súperom sa stretne na turnaji v Moskve

Zdroj: OKTAGON MMA

Minulý zápas mu síce nevyšiel podľa predstáv, no už po troch mesiacoch sa vracia späť do zápasového kolotoča. Bývalý šampión OKTAGONu Tomáš Deák (23-12-1) sa po prehre s Magomedom Bibulatovom (21-3), ktorý bojoval aj v UFC, chce vrátiť na víťaznú vlnu. Ruská organizácia ACA predstavila jeho najbližšieho súpera.

OKTAGONe sa naposledy predstavil v roku 2019, keď v päťkolovej bitke porazil českého reprezentanta Filipa Macka (28-19-1) a stal sa tak šampiónom bantamovej divízie. Do ACA odišiel v roku 2020. Odvety sa tam predstavil v šiestich zápasoch, tri z nich vyhral. Slovák si v ruskej organizácii naposledy pomeral sily v januári. Spomínaný Bibulatov ho v hlavnom zápase večera dokázal v treťom kole ukončiť na TKO.

Teraz si však slovenský borec ide spraviť chuť a dokázať, že stále patrí medzi špičku našej scény. Tentokrát sa predstaví na turnaji ACA 175 v Moskve. Už 17. mája tam nastúpi proti Osimkhonovi Rakhmonovi (13-4), ktorý minulý duel nezvládol, no pred tým mal štvorzápasovú sériu víťazstiev. Ide tak pre Deáka o veľmi ťažký test. Rodák z Tadžikistánu to však tiež nebude mať ľahké, pretože stojí proti jednému z najlepších európskych bojovníkov v bantamovej váhe. Kto si myslíš, že bude ťahať za kratší koniec?

V ruskej organizácii sa pred nedávnom predstavil aj Gábor Boráros (20-11-1). Jeho debut však nebol vydarený, pretože papierovo lepší súper ho bez problémov ukončil ešte v prvom kole. Domáci borec bol pre neho asi najväčšou výzvou v kariére, čo znamená, že rodák z Dunajskej Stredy sa určite nemá za čo hanbiť.

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk Autor: MaxMMA.sk