Tomáš Deák sa po smolnom období vracia do akcie! Výzvou štyri roky nezdolaný Čečenec

Zdroj: Instagram/@_tomas_deak

Má za sebou náročné kariérne mesiace. Tomáš Deák (23-12-1) stihol v roku 2023 vkročiť do klietky iba jediný raz. Šťastena sa mu nekompromisne otočila chrbtom a pred plánovanými zápasmi sa zakaždým niečo udialo. Zameškané by rád čím skôr dobehol. Zápasový maratón môže odštartovať už na konci januára, kedy sa opäť vrhne do akcie.

Elitný slovenský bojovník utrpel v júli nepríjemné zranenie. Iba pár dní pred zápasom schytal na tréningu tvrdý úder. So strašidelne roztrhnutou perou, otrasom mozgu a čiastočnou stratou pamäte skončil v nemocnici. Smola ale pokračovala. Yusup-Khadzhi Zubariev (11-3) najskôr v októbri nenavážil a navyše ho zradilo zdravie. Krátko pred kontrolou váhového limitu dostal horúčky. Organizácii sa v časovej tiesni náhradu nájsť nepodarilo.

Prestížna ruská liga ACA ale najnovšie informovala, že bývalý šampión OKTAGON MMA sa predstaví na turnaji s poradovým číslom 169. Na programe je už 26. januára v meste Groznyj. „Dzhambulat, nádejný zápasník na impozantnej vlne výhier, bude na ACA 169 bojovať so skúseným veteránom Tomášom Deákom. Bojovník zo Slovenska má na konte víťazstvá nad zvučnými menami i tituly z iných organizácií. Pre celú bantamovú divíziu znamená veľkú hrozbu. Podarí sa Čečencovi pomstiť za svojho kamaráta Nashka Galaeva a pokračovať v ceste za vytúženým cieľom?,“ píše Absolute Championship Akhmat na svojich sociálnych sieťach.

Dzhambulat Zelimkhanov (13-2) nepoznal medzi pletivami premožiteľa už štyri roky. Aktuálne sa vezie na vlne ôsmich výhier v rade, pričom päťkrát súperov ukončil pred časovým limitom, vo všetkých prípadoch hneď v prvom kole. Talentovaný 26-ročný Rus je rodákom z mesta Groznyj, kde sa bude spomínané podujatie konať. Vpred ho teda bude hnať značná podpora domácich fanúšikov.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk