Tom Aspinall prehovoril o najťažšom období kariéry: Absolútne hrozné a depresívne!

Tom Aspinall (zdroj: IG/tomaspinallofficial)

Tom Aspinall (13-3) je momentálne v zaujímavej situácii. Dva týždne pred turnajom UFC 295, ktorý je na programe už tento víkend, odsúhlasil zápas s Rusom Sergeiom Pavlovichom (18-1). Motiváciu má obrovskú, je ňou dočasný titul ťažkej váhy najväčšej MMA organizácie na svete.

Na UFC 295 v New Yorku sa mali proti sebe pôvodne v hlavnom zápase postaviť dve legendy zmiešaných bojových umení. Jon Jones (27-1) však proti Stipemu Miocicovi (20-4) nenastúpi kvôli zraneniu. UFC muselo reagovať, šancu na dočasný titul tak dostala v éterickej hale Madison Square Garden rusko-anglická dvojica.

Aspinall zo svojich uplynulých jedenástich zápasov vyhral desať. Vo veku 30 rokov cíti, že prišla chvíľa, aby dokráčal na vrchol divízie. Rodák zo Salfordu krátko pred najväčším zápasom svojej kariéry spomína na najnáročnejšie obdobie, či už po športovej alebo ľudskej stránke, ktorým si musel prejsť. Všetko sa udialo počas londýnskeho turnaja UFC v júli 2022, kedy nastúpil pred domácimi priaznivcami proti Curtisovi Blaydesovi (17-4).

V zápase Angličan vydržal iba pätnásť sekúnd, potom musel odstúpiť pre hororové zranenie kolena, ktoré ho z hry vyradilo na rok. „Bolo to hrozné, úplne hrozné a absolútne depresívne,“ rozhovoril sa Brit v interview pre Full Circle: „Musel som tento šport na istý čas opustiť, pár dní po zranení som chcel ukončiť kariéru. Všetko a všetkých som si držal od tela.“

Všetko na mňa doľahlo, nebolo to jednoduché obdobie. Ležať na zemi pred 22-tisíc divákmi, ktorí ti prišli fandiť, je skrátka hrozné. Nemohol som sa hýbať, ruplo mi koleno a vedel som, že je koniec. Musel som sa z toho dostať,“ dodáva muž, ktorý vyhral trinásť zo svojich šestnástich kariérnych zápasov. Turnaj UFC 295 je na programe už tento víkend v americkom meste New York. Hlavným zápasom bude titulová bitka v poloťažkej váhe medzi Jiřím Procházkom (29-3-1) a Alexom Pereirom (8-2).

Zdroj: MaxMMA.sk, MMA News, autor JV