Titulový súboj dvoch svetov. Vémola vraví o prekážke na ceste, Langer sa sústredí sám na seba

Zdroj: OKTAGON MMA

Česko-slovenská scéna zmiešaných bojových umení sa pomaly dostáva do vytrženia. Na dvere klope duel dvoch rozdielnych svetov. Podujatie Oktagon 47 prinesie 7. októbra v Bratislave stret, na ktorý budú svetlá reflektorov svietiť o niečo jasnejšie. Tipy na víťaza titulového zápasu Vémola (35-7) vs. Langer (12-9) sa líšia. Každý z účastníkov tvrdí, že pozná recept na svojho protivníka.

Na jednej strane stojí ostrieľaný matador, ktorý roky dokazuje svoju dominanciu, jeho najbližším úskalím bude skromná kométa nedávneho obdobia. Vyvrcholenie turnaja v hlavnom meste Slovenska rozlúskne veľkú záhadu a odhalí, kto si vezme opasok poloťažkej váhy. Košičan sa na viac než dôležité meranie síl naladil šnúrou troch výhier v rade. “Terminátor“ síce zvládol súboj s Alsinom (11-5) na Štvanici, predtým však musel spracovať ťažkú prehru proti Kinclovi (27-10).

„Je to prekážka na mojej ceste. Chce mi vziať všetko, čo som tu 30 rokov budoval. Pred rokom o ňom ešte nikto nevedel, teraz môže vystreliť až na vrchol. Celý život však vravím, že na veľkosti psa nezáleží, ale rozhoduje to, ako hryzieš. Ja dokážem hrýzť,“ vravel Karlos vo videu z produkcie OKTAGON MMA.

Odlišnosť vo verejnom vystupovaní i nastavení mysle oboch oponentov naznačili slová slovenského bojovníka.Pre mňa je to česť. Ja, obyčajný chlapec, môžem ísť do konfrontácie s takýmto menom. Keď som zápasil, cítil som sa výnimočne. Teraz, keď prídem domov, cítim sa takto každý deň,“ uviedol 32-ročný Langer.

Reprezentant značky MMA Psycho Team Košice upozorňuje, že za ním stoja ľudia, ktorí ho na velikána dokážu dostatočne pripraviť. „Mám super sparing partnerov. Viem, že keď som schopný ubrániť ich, tak ubránim hocikoho,“ myslel si Slovák, no Karlos kontroval: Je dosť možné, že v gyme má par chlapcov, ktorí sú wrestleri, ale ja mám plno chlapcov, ktorí ho nedávno porazili.“

Sebavedomý rodák z Olomouca svojho súpera nepodceňuje a vymenoval, na čo si bude musieť dávať pozor.Jeho najsilnejšia stránka je odolnosť a srdce. Je ako dieslový motor, pôjde od začiatku až do konca, na to sa musím pripraviť,“ poznamenal Vémola a dodal: „Jediné, čo má, je väčšia výška, váha a sila. Budem ho teda musieť poraziť svojou rýchlosťou a chytrosťou.“

Dočasný šampión z východného Slovenska, ktorý sa v Oberhausene zdolaním domáceho Alexandra Poppecka (16-5) postaral o veľké prekvapenie, jasne deklaroval, že sa sústredí len na seba. Nepozerám sa na to, čo sa podarilo Véghovi alebo Kinclovi. Ja som Paľo Langer z Košíc a musím hrať s tým, čo mám,“ vyjadril sa.

Obaja kohúti pre nich typickým spôsobom ukázali fanúšikom, v akom rozpoložení a s akými úmyslami pôjdu do náročného duelu. Ten rozvíril debatu už dávno pred jeho štartom a z úst rôznych zápasníkov a odborníkov zazneli odlišné odhady na víťaza. Ako to ale v tomto športe býva, o konečnom výsledku môže rozhodnúť jediný okamih. Kto si vezme titul a umlčí druhú stranu barikády?

Zdroj: OKTAGON MMA, MaxMMA.sk, autor