Tipli by ste si, že je bojovníčka? Ruská kráska si podmaňuje Bellator!

Zdroj: Instagram/panteraf_57_

Tvár modelky, ale srdce bojovníčky. Diana Avsaragova (6-0) patrí medzi najväčšie svetové talenty ženského MMA. Vo svojej profesionálnej kariére ešte stále nepoznala premožiteľku a pozornosť púta takisto mimo klietky. Veľkej popularite sa teší na sociálnych sieťach, kde sledujúcich odmieňa fotografiami, ktorými mužské oko neoželie. 

Keď ruská bojovníčka vstupovala do prestížnej organizácie Bellator, na Instagrame ju sledovalo 150-tisíc užívateľov. Prešli približne dva roky a toto číslo vzrástlo na vyše 350-tisíc. Pri pohľade na 25-ročnú krásku by si iba málokto stavil na to, že sa venuje bojovým športom. A to dosť úspešne. Doposiaľ absolvovala päť profesionálnych duelov a zo všetkých odchádzala ako víťazka.

Na najvyššiu úroveň MMA vstúpila v roku 2017. Štyrikrát sa tešila z triumfu na body, dvakrát ukončila súperky pred časovým limitom hneď v prvom kole. Na pôde spomínanej populárnej zámorskej ligy sa uviedla vo veľkom štýle, keď svoju oponentku ukončila už po 29 sekundách. Ďalší duel čaká ženu s prezývkou „Pantera“ už 11. augusta. Zbaviť ju neporaziteľnosti sa pokúsi jej krajanka Justine Kish (8-6). 

„Neviem, prečo ženy v MMA nie sú až také populárne ako muži. Sme omnoho agresívnejšie. Možno to ľudí až tak nezaujíma,“ povedala v minulosti pre ruský portál Metaratings. Ona sama sa však na málo pozornosti sťažovať nemôže, veď mnohí ju označujú za vôbec najkrajšiu zápasníčku sveta. 

Vďaka svojmu vzhľadu má o zábavu postarané. Ako sama tvrdí, od mužov pravidelne prijíma správy so žiadosťou o sobáš. Úspech žne nielen v klietke, ale aj na sociálnych sieťach, kde je mimoriadne aktívna. Fotkami častokrát pripomína skôr modelku ako športovkyňu, avšak schopnosťami rozhodne presviedča o tom, že o nej v budúcnosti môžeme ešte veľmi veľa počuť. 

Zdroj: MaxMMA.sk