Talent domácej bojovej scény Filip Linek: Trojminútové kolá sú už pre neho málo

Zdroj: Instagram/@linekfilip

Mnohí mu predpovedajú veľkú budúcnosť. Perspektívny amatérsky MMA bojovník Filip Linek stojí na prahu profesionálnej úrovne. Produkt trnavského Spartakus Fight Gym bol súčasťou oboch doterajších turnajov organizácie FABRIQ MMA, vďaka čomu sa dostáva do čoraz väčšieho povedomia domácej scény.

Iba 21-ročný talent je absolventom odboru mechanik počítačových sietí. Už počas štúdia si však uvedomil, že toto nie je smer, akým sa chce uberať. „Bola to pre mňa asi zbytočná škola. Som skôr na fyzickú prácu,“ obzerá sa do minulosti.

Filip Linek háji farby trnavského Spartakus Fight Gym, kde vylepšuje svoje kvality. „Všetci tréneri zachádzajú do detailov. Chcú nás vybrúsiť až do diamantu. Nekončí to pritom, že by nám len ukázali smer a zvyšok nechali na nás. Celá cesta smeruje k tomu, aby sme boli pripravení na profi zápasy,“ pochvaľuje si podmienky svojho tímu.

Perspektívneho bojovníka má pod svojimi krídlami tréner Ján Hudák. Ako sám avizuje, jeho zverenec je veľmi blízko prechodu na profesionálnu úroveň. „Filip je už dlhodobo známkou veľmi veľkej taktickej a technickej vyspelosti. Vie zmeniť taktiku, počas zápasu počúva a vníma samotný priebeh. Trojminútové kolá už sú pre jeho štýl boja málo. Dorastá do profesionálneho zápasníka,“ vraví reprezentačný kouč.

„Kam ma Janko pošle, tam pôjdem. On vie, čo je pre mňa najlepšie. Verím mu úplne vo všetkom,“ hovorí Filip Linek na margo svojho mentora v podcaste SFG Doxxbet. Je iba otázkou času, kedy ho uvidíme medzi elitou domácej scény. „Už zápasy neberiem tak, že za každú cenu musím vyhrať. Chcem sa prezentovať čo najlepším výkonom. Ak je s výsledkom spokojný tréner, som na tom rovnako.“

Zdroj: MaxMMA.sk