Súboj Siváka a Růžičku tento rok nebude: Šéf RFA uviedol platové požiadavky oboch bojovníkov!

RFA.

V rámci bojových športov ide v Česku a na Slovensku o jeden z potenciálne najzaujímavejších súbojov. Chcú ho vidieť fanúšikovia, promotéri, pred časom s ním dokonca súhlasili obaja bojovníci. Hoci sa duel Václava Siváka a Tadeáša Růžičku mal odohrať už tento rok, nakoniec to vyzerá, že to tak nebude. Najnovšie detaily poskytol šéf RFA.

Zatiaľ čo Václav Sivák vo februári úspešne uviedol v najväčšej organizácii zmiešaných bojových umení u našich severných susedov, Růžička sa aktuálne na ďalšie výzvy pripravuje v Thajsku. Vzájomný duel dvoch obrovských postojárskych hviezd mal byť v tomto roku jedným z ťahákov domácej organizácie RFA.

Dlhé zákulisné jednania ale najnovšie vystriedali správy, že sa ho tak skoro nedočkáme. Pre denník Sport.cz to oznámil promotér RFA Boris Marhanský. „Zatiaľ to vyzerá tak, že sa to v tomto roku neuskutoční. Aj keď sme boli blízko, ani jeden nechce ustúpiť zo svojich finančných požiadaviek, čomu rozumiem, ale nám sa to za týchto podmienok momentálne nevyplatí robiť,“ uviedol.

Marhanský priblížil aj sumu, na ktorej sa jednania pri oboch špičkových bojovníkov zasekli. „Môžem potvrdiť, že ani jeden nechcel ísť pod milión českých korún. Chceli to mať ako fixnú čiastku,“ povedal a jedným dychom dodal, že napriek tomu, že sa to v tejto chvíli organizácii neoplatí, v budúcnosti by k tomu mohlo pod hlavičkou RFA dôjsť. „Pôvodne sa to malo uskutočniť na našom septembrovom turnaji v Prahe, kde to mal byť hlavný súboj večera. Ide však o to, že tým, že obaja aktéri neustúpili zo svojich požiadaviek, tak sa nám to nevyplatí robiť ani v športovej hale Královka alebo v O2 universum. Ak ani jeden neustúpi, tak to budeme chcieť ďalší rok urobiť, ale s trocha iným konceptom,“ zakončil hlavný zástupca RFA.

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk