Súboj o najlepšiu ťažkú váhu všetkých čias? Jon Jones spoznal meno svojho súpera

Zdroj: Instagram.com/jonnybones

Po trojročnej pauze sa legendárny Jon Jones (27-1) vrátil do UFC vo veľkom štýle. Hneď v prvom zápase sa stal šampiónom ťažkej váhy, keď v prvom kole ukončil na submisiu Cyrila Ganea (11-2). Dana White aktuálne oznámil, s kým bude Jones svoj titul obhajovať a na akom turnaji sa duel uskutoční. Pôjde o súboj, o ktorom sa začalo hovoriť už v roku 2016.

Promotér potvrdil, že na UFC 295 sa môžeme tešiť na zápas Jon Jones (27-1) vs Stipe Miočič (20-4). Turnaj prebehne 11. novembra v Madison Square Garden v New Yorku. Podľa mnohých tento súboj ukáže, kto je najlepšou ťažkou váhou aktuálneho obdobia, ale aj všetkých čias.

Obaja borci sa mali stretnúť už v minulosti, keď Jones kraľoval poloťažkej váhe a Miočič ťažkej. Po prestupe prvého menovaného do ťažkej divízie reči o potenciálnom zápase zosilneni a teraz je už všetko oficiálne potvrdené.

Miočič sa do UFC vracia po dlhšej, takmer trojročnej pauze, pričom naposledy bojoval na UFC 260 s Francisom Ngannoum (17-3). Francúz v tomto zápase zvíťazil v druhom kole na knokaut. Miočič, ktorý stále drží rekord v počte obhajob titulu ťažkej váhy UFC však pred týmto súbojom porazil dvakrát Daniela Cormiera (22-2), ale aj spomínaného Ngannoua.

Zdroj: MaxMMA.sk