Stretne sa v klietke so svojím veľkým vzorom? Procházka prehovoril o možnom dueli s Jonom Jonesom

Zdroj: Instagram.com/jirkaprochazka

Už 11. novembra nastúpi Jiří Procházka (29-3) na svoj štvrtý zápas v UFC. Proti Brazílčanovi Alexovi Pereirovi (8-2) bude bojovať o štrnástu výhru v rade a o pokračovanie svojej neporaziteľnosti v najlepšej MMA organizácii sveta. Víťaz tohto merania síl získa uvoľnený opasok pre šampióna poloťažkej divízie.

Najúspešnejší český MMA bojovník naposledy zápasil v júni 2022, kedy v titulovom súboji poloťažkej váhy UFC zdolal Glovera Teixeiru (33-9). Juhoameričan je zároveň trénerom a mentorom nasledujúceho súpera českého bojovníka. Brazílčan teda bude mať v zápase rozhodne o motiváciu postarané.

Český velikán mal svoj titul obhajovať už minulý rok, no prišlo nepríjemné zranenie ramena a operácia, ktorá úplne zmenila situáciu. Rodák z Hostěradic sa musel vzdať svojho titulu. Teraz je však späť v plnej sile a s jediným cieľom, získať ho opäť do svojich rúk. Počas nedávneho tréningového procesu nezvykol dávať mnoho rozhovorov, no aktuálne sa vyjadril k viacerým témam v podcaste SHAK MMA.

V ňom, pochopiteľne, neobišiel ani svojho oponenta, ktorého kvality ocenil. Zároveň ale podotkol, že zem by mohla byť jeho slabinou. Jiří Procházka sa však tradične plánuje sústrediť najmä na seba: „Budem lepší v postoji a budem lepší aj vo wrestlingu. Je mi jedno, či ho ukončím v postoji alebo na zemi. Budem otvorený všetkým možnostiam, ktoré mi zápas ponúkne.“

A ako berie fakt, že sa na jednom turnaji objaví so svojím veľkým vzorom Jonom Jonesom (27-1). „Pre mňa je to veľká časť, pretože ho neberiem ako niekoho, koho chcem vyzvať alebo niekoho, kto je predo mnou. V budúcnosti sa však môžeme stretnúť v ťažkej váhe. Viem, že sa chcem porovnávať s tými najlepšími a ak on je ten najlepší, možno k tomu jedného dňa príde. Teraz je to však veľké potešenie byť na rovnakej karte a bojovať na rovnakom evente. Keď som začínal, jeho štýl bol pre mňa inšpiráciou“ povedal bývalý šampión poloťažkej váhy.

Zdroj: SHAK MMA, autor