Stanú sa z titulových konkurentov kolegovia? Kincl má pre Čepa výhodnú ponuku!

Zdroj: OKTAGON MMA

Český šampión Patrik Kincl (27-10) mal pôvodne zavŕšiť kalendárny rok 2023 titulovou obhajobou. Krátko pred dôležitým zápasom ale na tréningu inkasoval tvrdé koleno. Ortieľ lekárov bol nekompromisný – zlomená očnica. OKTAGON musel bleskovo reagovať a ako adekvátnu náhradu zvolil boj o dočasný opasok strednej divízie.

Nečakaný náhradník Piotr Wawrzyniak (12-5) napokon dokázal obľúbenca československého publika Vlasta Čepa (12-3) zdolať. Vďaka víťazstvu má právo vyzvať aktuálneho kráľa divízie práve on. „Pre mňa to znamená jediné – zmenil sa mi súper a obhajovať budem proti Poliakovi. Štýlovo mi príde podobný ako Vlasto. Rád by som sa s ním stretol na nejakom sparingu. Ja by som mu ukázal niečo z wrestlingu a práce na zemi. Naopak jeho by som využíval na tvrdé výmeny,“ prezradil šampión Patrik Kincl vo svojom novom videu na YouTube kanáli.

Nového protivníka už mal možnosť vidieť v ostrej akcii, preto okamžite začal s rozborom a analýzou. So slovenským bombardérom mal nedávno bojovať medzi pletivami, teraz sa mu bude hodiť jeho pomoc. „Pre mňa to bude o niečo technickejšie. Budem si musieť nájsť medzery vo wrestlingu a na zemi. V postoji ho budem vychytávať na jeho chybách a dierach. Nesmiem sa nechať strhnúť do nejakej divokej prestrelky, ale technicky a takticky postupovať krok za krokom a nájsť príležitosť ukončiť boj,“ načrtá potenciálny recept na zdolanie reprezentanta našich severných susedov.

Autor devätnástich ukončení pred časovým limitom si však momentálne potrebuje doliečiť zdravotné problémy. „Dúfam, že výsledky CT vyjdú dobre a čoskoro budem môcť naskočiť do plnej prípravy. Teraz to bude o všeobecných veciach, takže železo, kardio a technické veci. Myslím, že vo februári by som už mohol skočiť do nejakých sparingov, hoci nie úplne tvrdých,“ predpokladá plán na najbližšie týždne, kedy sa bude postupne vracať do tréningového zaťaženia.

V roku 2023 napokon „The Inspector“ stihol absolvovať jediné vystúpenie. Svoj harmonogram by rád zaplnil výraznejšie viac. „Možno sa poučím z tejto prípravy a trochu uberiem, aj keď sa potom necítim úplne pripravený. Ale uvidíme, ako to pôjde. Dúfam, že v roku 2024 sa mi podaria tri až štyri zápasy. Chcem zostať aktívny,“ netají ambície držiteľ titulu OKTAGON MMA vo váhovej kategórii do 84 kilogramov Patrik Kincl.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk