Stačí malé zaváhanie a je v hre: Matěj Peňáz sa do Ostravy pripravuje na titulový zápas! 

Zdroj: OKTAGON MMA

Deväť zápasov pod vlajkou OKTAGON MMA, osem ukončení pred limitom a šesť knokautov v prvom kole. Matěj Peňáz (9-1) stúpa rebríčkom strednej divízie čoraz vyššie. Už o niekoľko dní v Ostrave sa môže nečakane dočkať doposiaľ najväčšej výzvy svojej profesionálnej kariéry. Potrebovať k tomu však bude trochu šťastia, respektíve smoly v prípade účastníkov oznámeného titulového duelu. 

Opasok vo váhovej kategórii do 84 kilogramov sa už na začiatku marca zjednotí. Našliapané podujatie OKTAGON 54 ponúkne nielen prvé kolo unikátnej pyramídy Tipsport Gamechanger, ale aj bitku Patrika Kincla (27-10) s Piotrom Wawrzyniakom (12-5). „Je to proste bomba zápas! Dali sme ho ako takú čerešničku na vrchol tohto úžasného turnaja, aby si ho českí a slovenskí fanúšikovia užili v Ostrave naozaj naplno,“ okomentoval rozhodnutie zaradiť túto konfrontáciu na kartu Pavol Neruda, spolumajiteľ rýchlo napredujúcej európskej organizácie. 

To nie je všetko. Keby totiž nastali akékoľvek komplikácie, v hre je doteraz netradičná poistka. „Môžem povedať takú novinku. Rozhodli sme sa, že tento zápas sa určite uskutoční, preto bude pripravený Matěj Peňáz. Dokonca naváži, aby sa mohol do klietky postaviť v prípade, že sa komukoľvek niečo stane,“ vysvetlil princíp jeden zo zakladateľov OKTAGON MMA.

Pokiaľ sa teda jeden z hlavnej česko-poľskej dvojice zraní, Matěj Peňáz ho je pripravený automaticky nahradiť.To platí rovnako v prípade, keby niekto z protagonistov nesplnil stanovený váhový limit. „Money“ si po januárovom triumfe nad Matthewom Bonnerom (16-10-1) vypýtal príležitosť zabojovať o status šampióna. Šancu by teraz mohol dostať omnoho skôr, ako sám očakával. 

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk