Spoznajte príbeh Marlona Veru: Miluje marihuanu, dcére zachránil život…

Zdroj: Instagram.com/chitoveraufc

UFC je bezpochyby najznámejšou a najväčšou MMA organizáciou sveta, v ktorej pôsobí množstvo bojovníkov so zaujímavými životnými príbehmi. Často sa niektorí z nich dostanú z veľmi chudobných pomerov až na vrchol športového sveta a inak to nebolo ani v prípade Ekvádorčana Marlona Veru (20-8).

Aktuálna šestka bantamovej váhy UFC nastúpi už 19. augusta do svojho ďalšieho zápasu, v ktorom si to v klietke rozdá s Pedrom Munhozom (20-7). Vera plánuje odčiniť svoj posledný duel, ktorý nevyšiel podľa jeho predstáv a po bodovom rozhodnutí prehral s Corym Sandhagenom (17-4).

Marlonove detstvo nebolo príliš pokojné, keď v rodnom Chone spôsoboval okolo seba rozruch a často sa zapájal do pouličných bitiek, čo sa samozrejme nepáčilo jeho rodičom. Tí ho často obviňovali, že sa len vyhýba svojim povinnostiam.„Počas mojich začiatkov si rodina myslela, že sa len tak zaje*ávam a hľadám výhovorky ako sa vyhnúť vysokej škole. Tiež brali moje zápasenie ako veľký problém, celkovo som sa často bil, rozbíjal veci a kričal,“ opísal svoje detstvo v skratke.

„Nikdy som nebol také hlúpe dieťa, ktoré by napríklad niečo ukradlo v obchode. Ak som však niekde videl graffity, tak by som naň pokojne dokreslil penis. Keď sa teraz na to pozriem späť, tak mi to nepripadá vtipné a ak by to robilo moje dieťa, tak by som bol pravdepodobne veľmi nahnevaný,“ obzrel sa Vera do minulosti v rozhovore pre zahraničný portál sportskeeda.com.

Marlonove začiatky v bojových športoch

V živote rodáka z Ekvádoru zohralo dôležitú úlohu džudo, ktoré ho zoznámilo s bojovými disciplínami. Postupne sa venoval aj ďalším štýlom, vrátane brazilského jiu-jitsu. Práve to sa stalo jeho hlavným nástrojom v MMA.

Cesta Marlona Veru do sveta profesionálneho zápasenia sa začala v roku 2012, kedy súťažil v rôznych juhoamerických MMA organizáciách. Pozornosť fanúšikov si získal najmä účinkovaním v prvej sérii The Ultimate Fighter Latin America. Tam sa dostal až do semifinále, avšak bol nútený ho nešťastne opustiť kvôli kožnej infekcii.

Debut v UFC si odkrútil 15. novembra 2014 na podujatí UFC 180: Werdum vs Hunt. Pri očakávanej premiére prehral na body s Marcom Beltranom (14-8). Do dnešného dňa má v najlepšej lige sveta odzápasených už 21 duelov, pričom vyhral 14 z nich. Desať jeho výhier skončilo pred časovým limitom, pričom pri Marlonovi je vidieť, že je skutočne komplexný zápasník, ktorý nemá problém so submisiami, ale ani efektným ukončovaním v postoji.

Zaujímavosti zo života rodáka z Ekvádoru

Okrem svojej kariéry v UFC sa ekvádorský zápasník snaží aj o propagovanie tohto športu vo svojej rodnej zemi, v ktorej je veľmi obľúbeným športovcom. Bežne sa zúčastňuje na rôznych besedách a stretnutiach s mládežou.

Má dve dcéry a jedného syna, pričom jedna z dcér má zriedkavé neurologické ochorenie Möbiov syndróm. Kvôli nemu si vytvoril aj darcovský účet na GoFundMe, kde údajne vyzbieral dostatok finančných prostriedkov na operáciu, ktorá sa mala uskutočniť v roku 2018. Vera je taktiež známy svojim pozitívnym vzťahom k marihuane, ktorú rád a často prezentuje aj na svojich sociálnych sieťach.

Zdroj: MaxMMA.sk