Sporná prehra Bahníka rozčarovala Kincla i Novotného: Protest voči bodovému rozhodnutiu!

Zdroj: OKTAGON MMA

Nie nadarmo sa hovorí, že výsledok sa na rozhodcoch nechávať neoplatí. Z ich ortieľu bol po víkendovom turnaji OKTAGON 55 viditeľne sklamaný aj Jakub Bahník (9-5). Jediný český zástupca na horúcej pôde v nemeckom Stuttgarte bol viackrát blízko ukončenia protivníka. Po trojkolovej bitke ale hore smerovala ruka jeho konkurenta Wahida Najanda (8-2).

Český reprezentant vkročil do zápasu tradične svižne a do afganského oponenta sa nekompromisne pustil už od úvodných sekúnd. Hneď počas kola číslo jeden bol blízko knokautu, opticky diktoval tempo duelu, no na jeho stranu sa po prvých piatich minútach priklonili len dvaja z troch rozhodcov. V ďalšej časti konfrontácie spôsobil súperovi z ázijského kontinentu tržnú ranu pod okom. Záver preklopil misky váh na opačnú stranu.

„Na mojom bodovom lístku vyhral Kuba jednoznačne 2:1. Ale myslím si, že dva lístky budú vyzerať presne naopak,“ konštatoval od komentátorského stola krátko pred vyhlásením výsledku spolumajiteľ organizácie Ondřej Novotný: „Keby som mal predikovať, povedal by som, že za malú chvíľu vyhlásim za víťaza Najanda a o niekoľko hodín neskôr príde protest a pokus o prebodovanie zápasu. Je to len môj názor, nie som bodový rozhodca.“

Predpoklady sa do bodky naplnili. Dvaja arbitri videli víťazstvo Wahida Najanda. Výsledok šokoval nejedného fanúšika a nepochopenie bolo bádať aj v tvári Jakuba Bahníka. „Musím povedať, že som rozčarovaný za neho. Hneď v klietke som mu povedal, že je to na protest. Z môjho pohľadu som mu gratuloval k veľmi dobrému a víťaznému výkonu. Povedal som aj Wahidovi, že to nie je o tom, že Kuba je chlapec, ktorého poznám a je s nami od prvého Oktagonu,“ úprimne predostrel svoj pohľad na celé meranie síl jeden zo zakladateľov OKTAGON MMA.

Rozčarovaný ostal tiež šampión strednej divízie Patrik Kincl. Jeden z trénerov českého protagonistu sa tentoraz priamo v hale nenachádzal. O názor sa s verejnosťou podelil prostredníctvom príbehu na Instagrame. „Ani ho*no. Krásna práca na bodoch. Inšpirácia u Gábora?,“ ironicky sa pýtal držiteľ opasku. Jakub Bahník sa rozhodol situáciu nenechať iba tak a na odporúčanie mnohých podal oficiálny protest.

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk