Spokojnosť nadovšetko? Ion Surdu porovnal podmienky v OKTAGONe a v KSW!

OKTAGON MMA.

V OKTAGONe si môžu mädliť ruky. Miliónová pyramída Tipsport Gamechanger, ktorú promotéri oficiálne ohlásili v decembri minulého roka sa ujala, ba čo viac, stala sa prelomovou. Vedľajším produktom projektu boli potom aj spokojní bojovníci, ktorí sa turnaja zúčastnili. Jedným z takých je aj elitný bojovník welterovej váhy Ion Surdu (14-5). Napriek tomu, že z Tipsport Gamechangeru vypadol hneď v úvode, v organizácii sa mu páči a zdá sa, že o ňom ešte budeme veľa počuť.

Z jednej prípravy do druhej a naspäť, asi tak by sa dali opísať jeho posledné mesiace. Aj keď Ion v OKTAGONe pôsobí iba od marca, za sebou má už tri duely. A nejde iba o len tak hocijaké vystúpenia, v každom z nich sa stretol so špičkou divízie do 77 kilogramov. Najprv to bol Bojan Veličković (24-12-2), potom Máté Kertész (13-6-1) a naposledy Alex Lohoré (23-10).

Najmä v dueloch proti posledným dvom menovaným ukázal svoj obrovský potenciál. Zatiaľ čo si s Kertészom ešte „Dracula“ poradil iba na bodové rozhodnutie, v polovici novembra dlhoročného veterána organizácie Lohorého zmietol už v prvom kole. Neuplynul ani mesiac a Surdu je v plnej príprave na ďalší zápas, tentokrát proti Talianovi Stefanovi Paternòvi (15-4-1).

V rozhovore pre youtubeový kanál Polish Fighters info sa 28-ročný bojovník rozpovedal o blížiacom sa zápase, načrtol plány do budúcna či porovnal organizácie OKTAGON MMA a KSW.

V Oktagone je spokojný a túži po titule

Pokiaľ ide o očakávaný duel s Talianom, Surdu si uvedomuje, že to v oktagone nebude mať jednoduché, avšak verí, že to bude on, komu rozhodca na konci duelu zdvihne ruku. „Stefano (Paternò, pozn. red.) je veľmi skúsený, bývalý šampión Cage Warriors, bojoval v Bellatore, takže očakávam, že to bude náročný duel,“ uviedol. Ak ide o plány, v prípade výhry by talentovaný Moldavec chcel odčiniť porážku s Bojanom Veličkovićom, zatiaľ čo druhou možnosťou je stret s Leandrom Silvom (28-11-1).Teraz sa sústredim na Stefana, ale vyzerá to, že by to mohol byť stret s Apollom alebo odveta s Veličkovićom.“

Na otázku, ako porovnáva v súčasnosti dve najsilnejšie európske organizácie zmiešaných bojových umení OKTAGON MMA a KSW, Surdu vraví, že sa na podmienky v československej lige nemôže sťažovať. „OKTAGON je pre mňa v tomto momente lepšou organizáciou, ak ide o peniaze alebo o promovanie bojovníkov. Ak sa bavíme o úspechoch a o dosahu v celej Európe, OKTAGON je už teraz inde než KSW,“ priznáva.

A ako to vyzerá s dlhodobejšími plánmi rodáka zo Serpeni? Sen o UFC stále pretrváva, hoci v tejto chvíli je pohľad Surdua zameraný na pás OKTAGONu. „Samozrejme, že všetci snívajú o UFC, ale som realistom. Teraz je mojím snom získať titul OKTAGONu a čo bude potom, to uvidíme.“

Zdroj: MaxMMA.sk