Smutný pohľad na upadajúcu ikonu. Dana White: Bol by som rád, keby Ferguson ukončil kariéru

Zdroj: UFC

Patrí medzi tie najväčšie ikony vo svete bojových športov, no krátko pred odchodom do profesionálneho dôchodku prežíva poriadne náročné kariérne obdobie. Tony Ferguson (25-10) je súčasťou UFC nepretržite od roku 2011 a radí sa medzi historicky najlepších bojovníkov ľahkej váhy. Aktuálny pohľad na skúseného veterána ale mnohým trhá srdce.

Ešte v roku 2020 disponoval fantastickým skóre 25-3 a bol obrovským postrachom pre divíznych konkurentov. Bývalého držiteľa dočasného titulu vo váhovej kategórii do 70 kilogramov vtedy čakal súboj s Justinom Gaethjem (25-4). Necelú minútu a bol pred koncom piateho kola ale prišiel šok. Tony Ferguson bol po prvý raz vo svojej kariére knokautovaný. A práve tento moment Američana vykoľajil z úspešnej dráhy.

Na víkendovom turnaji UFC 296 muž s prezývkou „El Cucuy“ opäť padol, keď utrpel už svoju siedmu prehru v rade. Nad sily 39-ročného veterána bol tentokrát Paddy Pimblett (21-3). Brit sa tešil z triumfu po jednomyseľnom rozhodnutí na body. Rodák z Kalifornie čaká na výhru od júna 2019. Katastrofálna séria vrhá na jeho úspešnú športovú cestu veľký tieň.

Podporovateľom ikonického autora okrúhlych dvadsiatich ukončení pred časovým limitom sa na tento úpadok pozerá poriadne ťažko. Výnimkou nie je ani slávny šéf elitnej ligy sveta Dana White. „Bol by som veľmi rád, keby Tony ukončil kariéru. Naozaj dnes vyzeral tak, že už prišiel jeho čas a mal by tento krok urobiť,“ povedal prezident UFC na tlačovej konferencii po podujatí v Las Vegas.

„Je legenda tohto športu. Má za sebou obrovské vojny, v ktorých ukázal, aký to je bojovník. Nechcem ho zhadzovať tým, že budem verejne hovoriť o konci kariéry. Rozhodne by som však bol rád, keby ten krok urobil. To je jediné, čo mi teraz v súvislosti s ním napadá,“ hovoril novinárom na margo Tonyho Fergusona jeden z najvplyvnejších mužov vo svete zmiešaných bojových umení.

Zdroj: MaxMMA.sk