Slovenský vulkán plánuje ďalšiu thajskú explóziu: Legendárny štadión bude dejiskom veľkého zápasu Chochlíkovej

RWS

(PR ČLÁNOK)

Slovenka tentoraz vycestuje do kolísky thai boxu ako vyzývateľka. Na ikonickom mieste bude v sobotu 9.3. čeliť domácej šampiónke Somratsamee. V stávke bude oficiálny opasok štadióna, ktorý má v moci práve táto bojovníčka.

Aj keď má štadión Rajadamnern už takmer 80-ročnú históriu, ženy tu smú zápasiť iba krátko. Organizátori tak najprv usporiadali turnaje žien, aby vytvorili relevantný rebríček. V závere roka 2023 už dozrel čas na prvý ženský titulový zápas a ten vyhrala obávaná Somratsamee, ktorá sa po jasnej výhre nad Turkyňou Sevgi stala úplne prvou ženskou šampiónkou Rajadamnernu. Mimochodom, predtým Somratsamee ovládla aj oba ročníky ženskej Grand Prix a potvrdila status favoritky.

Stále iba 21-ročná Thajka je považovaná za obrovský talent tohto športu. Už má na konte vyše 50 profi zápasov s vysoko pozitívnou bilanciou 45:6, pripravuje ju tréner legendárneho thajského bojovníka Saenchaia. Na Rajadamnerne zatiaľ nenašla premožiteľku a bola vyhlásená ako najlepšia thaiboxerka sveta za rok 2023.

Somratsamee teraz čaká prvá titulová obhajoba proti Monike Chochlíkovej. Slovenská hviezda má toho na Rajadamnerne odzápaseného menej, avšak ani ona zatiaľ nezaváhala. V predošlom roku Chochlíková zaznamenala priamo na štadióne skóre 3:0, k tomu pridala ďalšie víťazstvo na turnaji PML 7 v Trenčíne, ktorý bol súčasťou série Road to Rajadamnern.

„Veľmi sa teším na tento titulový zápas. Súperka je na štadióne stále neporazená, takže ak sa mi ju podarí zdolať, bude to veľká vec a navyše získam opasok, to bude na tom celom najväčší masaker. Je to cieľ, ktorý som si vytýčila už dávnejšie, a preto s mojím tímom tvrdo pracujeme na jeho naplnení. K príprave pristupujeme zodpovedne, poctivo trénujem a myslím, že mám na to, aby som ju porazila. Urobím pre to všetko!“ avizuje odhodlaná Chochlíková.

Najväčší kredit získala Chochlíková za decembrovú výhru v Thajsku. Pár hodín pred Štedrým dňom tam porazila ďalšiu miestnu nádej Ngaoprajan a posunula sa na prvú priečku v rebríčku. Organizátori sa následne rozhodli na nič nečakať a už o niekoľko týždňov sa stretnú dve aktuálne najlepšie bojovníčky Rajadamnernu.

Úradujúca majsterka sveta WMC, zlatá medailistka zo Svetových hier a držiteľka niekoľkých ďalších medzinárodných titulov, tak môže priniesť do Trenčína nový prestížny pás.

Zdroj: MaxMMA.sk