Slovenský obor zmietol zo stola ponuku na zápas v UFC: Nikomu nebudem robiť otroka!

Instagram/@tomasmozny

Začiatkom januára česko-slovenskú bojovú scénu prekvapila správa o príležitosti Tomáša Možného (2-2) dostať sa do UFC. Odvtedy ale nastalo ticho a nikto netušil, ako sa celá táto situácia vyvíja. Nuž, teraz je, zdá sa, jasné, že skúseného ťažkotonážnika v najprestížnejšej MMA organizácii tak skoro neuvidíme. Aký dôvod sa za tým skrýva?

„The Giant Slovak“ sa preslávil najmä vďaka svojej hviezdnej kariére v kickboxe, no dobre to rozbehol aj v MMA. Dôkazom toho je šampiónsky opasok, ktorý nedávno získal v ťažkej váhe organizácie RFA. Po ňom následne oznámil, že dostal ponuku od UFC. Pochopiteľne, z tejto správy ostali mnohí priaznivci zmiešaných bojových umení príjemne zaskočení. Ich radosť však bola predčasná. Možný totiž túto príležitosť odmietol.

Takto si to nepredstavoval…

Pravdepodobne sa pýtate, prečo by niekto neprikývol na zápas v najdrahšej klietke sveta? Košický rodák mohol byť už tretím Slovákom v americkej organizácii, ale ponuka, ktorú obdržal, nebola vôbec taká lákavá, ako sa na prvý pohľad mohlo zdať. „Kontaktoval ma jeden chorvátsky manažér, že ak s ním podpíšem zmluvu, jej súčasťou bude aj súboj v UFC. Potom podľa toho, či by mi vyšiel alebo nie, by som sa už s UFC dohodol na ďalších dueloch,“ objasnil Možný v rozhovore pre portál Kaocko.cz a ďalej doplnil, v čom bol najväčší háčik: „Pekné, lenže ten manažér so mnou chcel podpísať zmluvu na päť rokov. Ak by som teda nastúpil do UFC a vyhodili by ma, ďalšie štyri roky by som mu musel robiť otroka, čo som vážne nechcel.“

Bývalý zápasník špičkovej kickboxerskej organizácie GLORY bol ochotný pristúpiť na o niečo kratšiu zmluvu, no s tým už druhá strana nesúhlasila. Stále tak platí kontrakt, ktorý uzavrel s KSW a momentálne čaká na zápas tam alebo v RFA, kde by mal obhajovať titul. Z toho dôvodu následne zmietol zo stola aj ďalšiu ponuku na spoluprácu.

„Keďže to bolo celé zmedializované, pred dvomi týždňami sa mi ozval hlavný tréner Ciryla Ganého (12-2) Fernand Lopez. Povedal mi, nech s ním podpíšem zmluvu, dá mi jeden súboj v jeho organizácii Ares a pokiaľ zvíťazím, na základe svojich kontaktov ma do UFC dostane on. Odmietol som, lebo ešte päť mesiacov patrím KSW. Keď mi ale v lete vyprší kontrakt, možno to podpíšeme a ja pôjdem do UFC cez Ares. Uvidíme, no táto cesta sa mi páči omnoho viac,“ prezradil 32-ročný bojovník smer, ktorým sa možno o niekoľko mesiacov vydá.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: Kaocko.cz, Autor: Kamil Schreiber