Sledoval by to celý svet a úplne by to zmenilo hru: Ako blízko bol OKTAGON k dohode s hviezdou UFC?

Zdroj: YouTube.com/UFC

Karlos Vémola (36-7) sa po rekordne rýchlej výhre s Pavlom Langerom (12-10) aktuálne zameriava na decembrovú O2 Arénu. Po zápase vyzval Patrika Kincla (27-10), s ktorým by rád zavŕšil trilógiu. Túto alternatívu však je ochotný oželieť v prípade, ak sa mu naskytne možnosť iného zaujímavého svetového mena. S jedným takým OKTAGON MMA v minulosti rokoval. Ako blízko boli k dohode?

Konkrétne išlo o legendárneho Natea Diaza (21-13), ktorý sa mal objaviť v titulovom zápase s Patrikom Kinclom v decembri 2022. Vtedy to však nevyšlo a ani český bojovník sa napokon na turnaji OKTAGON 38 neobjavil. Karlos Vémola sa vo svojom živom vysielaní vyjadril, že ak by elitná československá organizácia na december zlákala Diaza alebo napríklad Pudzianowskeho (17-9), veľkého rivala pustí k vode.

„Pokiaľ máte niekoho ako Diaz alebo Pudzianowski, ktorí by mohli do O2 Arény zaskočiť, tak pokojne. Vymenil by som ich za Kincla a to hlavne z toho dôvodu, že by som nemusel zhadzovať do strednej váhy, čo je tiež dôvod, prečo sa mi do toho zápasu nechce,“ vysvetlil Vémola. Zatiaľ nie je nič potvrdené, no Patrik Kincl avizoval, že duel českým veteránom UFC by zobral iba v prípade, že by dostal veľmi dobre zaplatené. Inú motiváciu nevidí.

Naopak, k situácii s Diazom sa nedávno vyjadril Pavol Neruda, ktorý odpovedal na otázku, či boli s bývalou hviezdou UFC blízko dohody: „Bolo to blízko, ale potom sa ukázalo, že nie až tak. Na sume by sme sa dohodli, aj keď bola naozaj obrovská. V hlave sme si to spočítali a mysleli sme si, čo si myslím aj doteraz, že by sa to zaplatilo a vďaka PPV by sme to vedeli zobchodovať. Sledoval by to skutočne celý svet. Úplne by to zmenilo hru.“ Šéf OKTAGONu tiež prezradil, že organizácii nešlo o zbohnatnutie, ale zorganizovanie zápasu, ktorý by značku opäť posunul. Nate Diaz mal však zmluvu postavenú tak, že nemohol rokovať s konkurenciou.

Zdroj: šport.sk, autor