Slávny rozhodca si OKTAGON nevie vynachváliť. V čom vidí najväčší rozdiel oproti UFC?

Zdroj: OKTAGON MMA

Medzi najznámejšie tváre svetového MMA patrí nepochybne aj rozhodca Marc Goddard. Už dlhé roky je súčasťou tých najvýznamnejších zápasov a každá organizácia ho chce mať na svojich turnajoch. Výnimkou nie je ani česko-slovenský OKTAGON, ktorý s bývalým profi bojovníkom začal spolupracovať v novembri 2023. Z toho dôvodu nechýbal ani na nedávnom veľkolepom podujatí s poradovým číslom 58. Ako teda vníma „cirkus“ spolumajiteľov Pavla Nerudu a Ondřeja Novotného?

Rodák z Birminghamu sa v roku 2008 ako prvý anglický arbiter upísal prestížnemu UFC a odvtedy je neustále na vrchole. Postupne ale svoje portfólio rozšíril o ďalšie špičkové organizácie. Dnes ho preto diváci môžu vidieť taktiež na akciách KSW, PFL či spomínaného OKTAGONu.

Hoci pod žlto-čiernou vlajkou Goddard nepôsobí najdlhšie, nevie si ju vynachváliť. „Milujem pracovať s týmito chlapmi. Rozprávali sme sa už pomerne dlho. Museli sme si najskôr zosynchronizovať kalendáre a začal som na galavečere v Kolíne. Potom prišli do Anglicka, pozvali ma na Eden a takisto nebudem chýbať ani na štadióne vo Frankfurte. S organizáciou mám dobré vzťahy, páči sa mi, čo vedenie robí a spolupráca je výborná,“ prezradil exkluzívne pre náš portál MaxMMA.sk.

Marc počas dlhých rokov na scéne nazbieral množstvo skúseností, a tak vie výborne porovnať aj atmosféru na tribúnach. V čom je najväčší rozdiel? „Európski fanúšikovia sú výnimoční. Ak sa pozriete na priaznivcov UFC, tí sú odlišní po celom svete, ale na ‚starom kontinente‘ to je ako na futbale. Samozrejme, Američania to nepochopia, no európske publikum je hlučné a stojí si za svojimi obľúbencami,“ povedal otvorene.

Ako šampión OKTAGONu si to môžete rozdať s hocikým!

Obľúbená česko-slovenská organizácia sa radí medzi absolútnu elitu, čo si taktiež uvedomuje hviezdny rozhodca. Najviac ho pritom prekvapuje, akú silnú značku spolumajitelia Pavol Neruda a Ondřej Novotný vybudovali v Nemecku. S tým v priamej úmere stúpa konkurencia v jednotlivých váhových kategóriách.

„Sú tu nesmierne kvalitní bojovníci. Viete, organizácie ako OKTAGON, KSW, Cage Warriors, UAE Warriors v podstate hľadajú nové hviezdy. Pokiaľ sa zápasníci ukážu v pozítivnom svetle a dosiahnu určitú úroveň, pravdepodobne podpíšu zmluvu s UFC. Keby neboli dostatočne dobrí, nedostanú sa tam,“ objasnil Goddard svoj pohľad na výkonnostný level žlto-čierneho „cirkusu“ a na záver doplnil: „Okrem toho, že sú tieto európske organizácie populárne na svojom území, ak v nich máte opasok, ste svetová špička a môžete si to rozdať s hocikým.“

Ak chceš ostať v obraze, neváhaj MaxMMA sledovať aj na sociálnych sieťach Facebook Instagram!

Zdroj: MaxMMA.sk, Autor: Kamil Schreiber