Slávny bojovník sa zmenil na nepoznanie, vyhral náročný boj s obezitou: Box mi zachránil život!

instagram/@theofficialsaltpapi

Hviezda sociálnych sietí Salt Papi (3-1) sa už dnes večer v anglickom Manchestri postaví proti Slimovi Albaherovi (6-0) na očakávanom podujatí Misfits Boxing Prime Card. Hlavným ťahákom síce budú súboje Tommy Fury vs. KSI a Logan Paul vs. Dillon Danis, no filipínsky influencer fanúšikov prekvapil svojím nedávnym priznaním v rozhovore pre portál talkSPORT.

Salt Papi naposledy nedokázal konkurovať Anthonymu Taylorovi (4-6), ktorému v máji tohto roka podľahol jednomyseľným rozhodnutím na body. To ho však neodradilo, práve naopak. Zobral to ako extra motiváciu a začal na sebe pracovať ešte viac. „Cítim sa veľmi dobre a som pripravený bojovať,“ vyhlásil odhodlane 29-ročný boxer v programe talkSPORT Breakfast.

Doterajšie tri výhry si muž s prezývkou „Super“ pripísal proti amatérskym bojovníkom z rovnakej brandže ako je aj on. Výnimkou bol len spomínaný Taylor, ktorý sa postaral o jeho prvú prehru v kariére. „Väčšina influencerov sa proti mne bojí nastúpiť, preto som si vybral profesionála. To bol aj dôvod môjho zlyhania“ stručne vysvetlil, no druhým dychom dodal: „Tentokrát ma však čaká ďalší influencer, takže uvidíme, ako to dopadne.“

Často skloňovanou slabinou Salt Papiho bola jeho mohutná postava. Sám dokonca priznal, že bojuje s obezitou. Tá je však už teraz minulosťou. Po svojom poslednom vystúpení sa totiž na niekoľko mesiacov zavrel do telocvične a vypracoval si telo vrcholového športovca. Pochopiteľne, jeho šokujúca premena sa nezaobišla bez povšimnutia fanúšikov či odborníkov. „Kvôli tomuto zápasu som schudol asi 30 kilogramov. Minulý rok som mal nadváhu, no box ma prinútil zamakať na sebe. Vážil som skoro 100 kíl, teraz mám približne 70. Box je všetko, čo robím. Box mi zachránil život,“ povedal emotívne na záver.

Zdroj: talksport.com, autor