Šľachetné gesto bývalej šampiónky Bellatoru: Pre zničený Havaj vyzbierala šialenú čiastku!

Ilima-Lei Macfarlane, zdroj: (IG/ilimanator)

Ilima-Lei Macfarlane (13-2) sa rozhodla, že pomôže obnoviť havajský ostrov Maui, ktorý počas tohto leta sužovali obrovské požiare. Rodáčka z tohto amerického štátu je bývalou šampiónkou organizácie Bellator. Akým spôsobom je pripravená pristúpiť k šľachetnému kroku?

Ilima-Lei Macfarlane bola v ostrej MMA akcii naposledy 22. apríla 2023, kedy zdolala Katanu Watanabe (12-2). Najbližšie by sa mala v klietke predstaviť v októbri, keď ju na jubilejnom turnaji Bellator 300 čaká veteránka UFC Liz Carmouche (13-2). Bojovníčka s prezývkou „Ilimanator“ teraz o sebe dáva vedieť iným, než športovým spôsobom.

Narodila sa v Honolulu na Havaji a na svoj pôvod je hrdá. Nenechalo ju preto chladnou, keď videla, ako Havajské ostrovy v lete 2023 trpia kvôli obrovským požiarom. Rozhodla sa preto svojej domovine pomôcť. Momentálne sa snaží vyzbierať čo najviac finančných prostriedkov na obnovenie zničených miest, najmä ostrova Maui.

„Prekročili sme hranicu 2,6 miliónov dolárov, ktoré sme dali dokopy čisto prostredníctvom Instagramu. Neboli to nijaké veľké firmy a sponzori, ďakujeme za to ľuďom samotným, čo je na tom najkrajšie. Dávajú, čo môžu, či ide o 5 alebo 20 dolárov. Je to pre obyvateľov Maui,“ hovorí 33-ročná bojovníčka mušej divízie, ktorá bola kráľovnou mušej divízie Bellatoru medzi rokmi 2017 a 2020.

Iniciatívu pomôcť obetiam prírodnej katastrofy už učinili desiatky športovcov, ale aj prestížne svetové MMA ligy. „Nikdy by sme si nemysleli, že môžeme dosiahnuť takéto číslo. Keď sme s tým začali, verila som, že sa nám môže podariť zhromaždiť niekoľko tisíc dolárov. Stala sa z toho prakticky cez noc virálna záležitosť,“ dodala na záver vďačná Američanka, na ktorú našli počas kariéry recept len dve súperky.

Zdroj: MMA News, autor