Škondrič o padajúcej hviezde Borárosa: Sláva ho zmenila, pred zápasmi trénoval trikrát

Zdroj: OKTAGON MMA

Raketovým tempom sa predral na výslnie, mnoho začínajúcich športovcov ho bralo ako veľký vzor a sám dokázal vypredávať veľké podujatia. Žiarivá hviezda Gábora Borárosa (20-11-1) ale postupom času začala strácať potrebný lesk. Obrovský potenciál postupne upadal. Vzostup víťaza prelomovej prvej série reality šou OKATAGON Výzva bol podobne rýchly ako jeho cesta na vrchol.

O športových výkonoch 31-ročného bojovníka v ostatných mesiacoch veľa počuť nebolo. Ak už bol Gábor Boráros hlavnou témou, väčšinou za to mohli neslávne kauzy. Aj keď sa na československej scéne dostal do mierneho úzadia, u našich južných susedov si užíva náležitú pozornosť. „Rovnako ako bol predtým hviezdou OKTAGONu, teraz je v Maďarsku známy vďaka reality šou. Veľký boom momentálne prežíva tam. Nejako výrazne sa teda nestráca, hoci v MMA áno. Je to človiečik, ktorý okolo seba dokáže spraviť rozruch,“ prehlásil na margo svojho zverenca Ilja Škondrič v rozhovore pre šport.sk.

„Punisher“ sa vo výraznej miere pričinil o spopularizovanie zmiešaných bojových umení na tunajšom území. Keď sa jeho meno objavilo na karte turnaja, vstupenky mizli expresnou rýchlosťou. „Niečo robí chvíľu a ide mu to. Aj v reality šou je najlepší tanečník, futbalista, atlét a neviem čo všetko. Má v sebe talent, na všetko sa dokáže adaptovať. Pokiaľ by riadne trénoval, mal by na UFC. On ale pred náročným zápasom prišiel trikrát na tréning,“ hovorí o jednej z príčin smutného úpadku hlavný muž bratislavského Octagon Fighting Academy.

Namiesto gymu diskotéky

Mnoho talentovaných športovcov po celom svete nedokáže naplniť potenciál kvôli zvýšenému mediálnemu tlaku. Do tejto kategórie spadá aj Gábor Boráros. Žiaru reflektorov si užíval až nadmieru. „Nikdy nebol jadrový fyzik. Má dobré srdce a je skvelý športovec, ale sláva ho zmenila. Radšej už má zrejme diskotéky a fitness centrum ako samotný gym. Na výsledkoch je to potom vidno,“ vysvetľuje krstný otec slovenského MMA.

Bývalý úspešný zápasník skúšal zlým smerom sa uberajúcu situáciu neraz zachrániť. Pomôcť po súkromnej stránke bral ako svoju povinnosť a poslanie. „Snažil som sa aj na diaľku. Neraz som bol za ním. Nie som však stále pri ňom, mám zverencov viac. Na toto sú rodičia, ktorých som viackrát u chalanov suploval. Pri Gáborovi sa mi to nepodarilo,“ uvedomuje si zakladateľ OFA.

„Je škoda, že takto zlyhal, ale aj toto je život. Som zvedavý, ako bude pokračovať. Prajem mu všetko dobré. Okolie mu dokáže pomôcť, ale rozhodnutie musí vzísť zvnútra neho samotného,“ stále neláme palicu Ilja Škondrič nad Gáborom Borárosom.

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk