Silné slová legendárneho Teixeiru o tom, prečo ostáva v dôchodku MMA, aj keď by nemusel!

Len čo Glover Teixeira (33-9) ukončil profesionálnu kariéru bojovníka zmiešaných bojových umení, dlho nepremýšľal a začal pomáhať ostatným. Prvé výsledky na seba nenechali dlho čakať. Zatiaľ čo v novembri na turnaji UFC 295 získal titul poloťažkej váhy Alex Pereira (9-2), v rohu sa s ním tešil legendárny Brazílčan. Práve s pocitmi, ktoré prežíval pri dôležitom zápase svojho zverenca, sa dlhoročný veterán v najnovšom rozhovore rozhodol podeliť.

Donedávna ešte kráľ divízie sa pre odchod do zápasníckeho dôchodku rozhodol prejsť potom, čo začiatkom roka na body podľahol Jamahalovi Hillovi (12-1-1). Novembrový súboj o pás v new yorskej Madison Square Garden bol odvtedy prvým stretom, v ktorom sa malo rozhodnúť o novom šampiónovi.

Teixeira sa v rozhovore pre zámorský portál MMAFighting podelil, že pri nástupe Pereiru do klietky ho na malú chvíľu premohli emócie. Ak by ste však hádali, že sa rodák zo Sobrálie plánuje do kolotoča MMA vrátiť, nemáte pravdu. „Vravel som Poatanovi, že keď nastupoval do klietky na UFC 295, tak som cítil, že mi to chýba. Nie je to niečo, čo by som robil pre peniaze, ale skutočne som to miloval. Chýbajú mi tie časy, ale nie je to tak, že by som premýšľal nad comebackom.“

Vďačnosť a koniec kariéry

Kariéra brazílskeho bojovníka sa dnes poľahky dá označiť ako legendárna. Kvôli problémom s vízami sa do UFC dostal v neskoršom veku, no tam sa počas dlhých rokov držal na špici. Hoci to už v jednej chvíli vyzeralo, že bude patriť do skupiny zápasníkov, ktorým titul ušiel iba o vlások, on v októbri 2021 predsa len na najväčší vavrín v MMA dosiahol. Ako sám priznal, už dlhšiu dobu cíti nad všetkým vo svojom živote veľkú vďačnosť. „Užívam si to. Neviem čo to je, ale teraz som v takom stave a bolo to tak aj predtým, než som získal pás (šampióna UFC, pozn. red.), že som vdačný za všetko čo mám a čo som dokázal. Je to nesmierna radosť zo života. Nikdy nevieme, kedy nadíde čas odísť. Neviem či je to dobré alebo zlé, tak som zavolal Lyotovi (Machidovi, pozn. red.), aby sme si pohovorili, lebo on si tým všetkým už prešiel. Cítim sa teraz pohodlne. Ano, vraví sa, že by mal človek vyjsť zo svojej komfortnej zóny, ale čo by som mal robiť,“ povedal držiteľ čierneho pásu v brazílskom jiu jitsu.

Pokiaľ ide o zápasenie, Teixeira zdôraznil, že aj keď si trénovanie a boj užíval, v jednej chvíli nastal čas, aby predal žežlo niekomu mladšiemu a schopnejšiemu, a to tímovému kolegovi Alexovi Pereirovi. Rozhodnutie padlo po dvoch porážkach s Jiřím Procházkom (27-4-1) a Jamahalom Hillom. „Nadišiel čas odísť a čo je lepšie než to, keď viete, že to niekto urobí lepšie než vy? A namiesto závidenia alebo nenávisti mu pomôžete, aby bol ešte lepší? To je to, čo s Poatanom robíme. Keď som videl, ako mu to ide, povedal som si, že do neho nasmerujem všetkú moju energiu, lebo viem, že to urobí lepšie. A naozaj sa mu darí,“ zakončil jeden z najobľúbenejších bojovníkov medzi fanúšikmi v histórii UFC. Alexovi Pereirovi sa v americkej organizácii skutočne darí, v novembri získal titul už v druhej váhovej kategórii (stredná a poloťžká váha, pozn. red).

Zdroj: MaxMMA.sk