Shevchenko vracia úder Stricklandovi za sexistické poznámky: Uplakané decko, ktoré zarába menej ako ženy!

Valentina Shevchenko (zdroj: IG/bulletvalentina)

Jedna z najväčších postáv histórie ženského MMA Valentina Shevchenko (23-4-1), sa aktuálne pustila do šampióna strednej váhy UFC Seana Stricklanda (28-5). Kyrgyzskej bojovníčke sa nepáčili Američanove komentáre, ktoré utrúsil smerom k ženám. Terčom jeho kritiky bola najmä známa kráska Paige VanZant (8-5).

Shevchenko prehrala iba raz v priebehu uplynulých piatich rokov. „Bullet Valentina“ sa naposledy predstavila v UFC v septembri, keď remizovala vo svojej odvete s Alexou Grasso (16-3-1). Niekdajšia šampiónka ženskej mušej váhy, ktorá sa narodila v kyrgyzkom meste Biškek, odpovedá na komentáre Seana Stricklanda.

Američan je známy svojimi pravidelnými kontroverznými a nevyberavými názormi k ženám, migrantom a celkovo k menšinám. Držiteľ opasku strednej váhy UFC na svojom profile na sociálnej sieti X, bývalom Twitteri, napísal: „Paige VanZant zarobila za 24 hodín na OnlyFans viac ako počas svojej kariéry v UFC. Poďme si to rozmeniť na drobné. Podpísali s tebou zmluvu, lebo si sexi, to v prvom rade. Po druhé, ženské MMA je nudné. Muži platia peniaze, aby videli vaše zápasy, pretože ste tam polonahé. Radšej ostaňte v škole, vaše bitky nikoho nezaujímajú.“

To nenechalo chladnou 35-ročnú Shevchenko, ktorá sa pričinila o to, že je dnešné MMA v súčasnosti na takej úrovni, akej je. „Tento jeho názor je naozaj zaujímavý. Skôr to vyzerá ako slová uplakaného decka, ktoré za celú kariéru zarobilo menej ako ženské bojovníčky. Pekný pokus, možno ti UFC pridá nejakú hotovosť,“ so smiechom kontrovala Valentina prostredníctvom X.

Strickland je kontroverznou postavou sveta MMA, ale platí, že aktuálne je šampiónom jednej z najsledovanejších divízií UFC. V januári 2024 ho v kanadskom Toronte čaká prvá titulová obhajoba. Na podujatí UFC 297 bude jeho súperom Juhoafričan Dricus du Plessis (20-2). Shevchenko po svojej remíze s Grasso v tejto chvíli ďalší zápas oznámený nemá.

Zdroj: MaxMMA.sk MMA Fighting, autor JV