Šéf Clashu prezradil, koľko platí bojovníkom. Otvorene reagoval aj na odchod známej postavy

Zdroj: Instagram/@tomas_linh_le_sy

Kontroverzná organizácia Clash of the Stars (COTS) sa môže popýšiť progresom, aký sa len tak nevidí. Za krátku dobu si získala množstvo fanúšikov, čo sa odráža aj na záujme o lístky. Najbližšie podujatie, ktoré sa uskutoční 22. júna v Ostrave, je už teraz beznádejne vypredané. Promotér Tomáš Linh Le Sy (4-3) preto neskrýva nadšenie, no zároveň priznáva, že viesť takýto projekt nie je žiadna prechádzka ružovou záhradou.

Aj keď sa názory na Clash rôznia, stále si získavá čoraz viac podporovateľov. Nepomáhajú tomu však iba celebrity, ktoré zo svojich zápasov v klietke dokážu spraviť kvalitnú šou, no obrovskú zásluhu na nečakanom „boome“ má taktiež prístup a zanietenosť vedenia organizácie. V polovici aktuálneho roka je naplánované už ôsme podujatie a po vstupenkách sa len tak zaprášilo.

Bez financií to jednoducho nejde

Pochopiteľne, so stúpajúcim záujmom stúpa rovnako aj tlak na zvyšovanie nastolenej latky. Usporiadanie turnajov je tak neustále drahšie a drahšie. „Za každý výkon je potrebné zaplatiť. Pracujeme so skvelými dodávateľmi. Kamery, svetlá, ochranka. Celkovo je produkcia špičková. Stojí to peniaze, ale odráža sa to na výsledku,“ povedal šéf COTS Tomáš Linh Le Sy v rozhovore pre portál CNN Prima News.

Spomínané položky tvoria ale len jednu nákladnú časť. Známe celebrity či influenceri by sa predsa rozhodne nešli pobiť za pár drobných. „Zápasová karta podujatia nás radovo vychádza na milióny (pozn. red. českých korún),“ prezradil ďalej niekdajší bojovník OKTAGON MMA.

Za odchodom Bejra vidí jednu vec

Le Sy bol nedávno načerpať nové sily na dovolenke s priateľkou v Ázii. Počas zaslúženého oddychu ho však zaskočila nečakaná správa. Aleš „Psychopat“ Bejr ohlásil, že sa stal spolumajiteľom a promotérom konkurenčnej organizácie RedFace. Ako teda vníma náhly odchod jednej z hlavných postáv Clashu?

„Veľa detailných informácií nemám. Sám som bol prekvapený, keď zložil masku a odtajnil sa. Premýšľal som, čo je jeho cieľom alebo prečo to urobil. Napadlo mi jediné. Chce sa vyhnúť duelu so mnou.“ uviedol otvorene a následne doplnil: „On vie, že spojením sa s konkurenciou, zrušil náš potenciálny súboj. Oklamal všetkých divákov o to, na čo sa tešili. Tešil som sa na to aj ja, len on zrejme nie. Škoda.“

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: CNN Prima News, autor: Kamil Schreiber