Saudská Arábia naliala 100 miliónov dolárov do PFL: Rysuje sa skutočná konkurencia UFC?

PFL (zdroj: IG/pflmma)

Organizácia PFL sa môže tešiť na ďalšiu výraznú finančnú injekciu. Tentokrát príde zo Saudskej Arábie a mala by byť vo výške 100 miliónov dolárov. Professional Fighters League sa chce priblížiť najväčšej MMA organizácii sveta UFC a toto je jeden zo spôsobov, ako by to mohlo za istých okolností ísť.

Nielen futbal či golf, investori zo Saudskej Arábie sa aktuálne rozhodli naliať obrovské finančné prostriedky aj do bojových športov. Arabský Public Investment Fund (PIF) sa dohodol s organizáciou PFL na investícii vo výške 100 miliónov dolárov. „Misiou PFL je stať sa jedným z globálnych lídrov vo svete MMA, chceme ľuďom čo najviac priblížiť tento formát súťaženia,“ uviedol pre talkSPORT výkonný riaditeľ organizácie Peter Murray.

„Tieto investície pomôžu obrovskému rastu, ktorý PFL vo svete zažíva. Lepšieho partnera v odvetví profesionálneho športu sme si zrejme ani nemohli priať,“ dodal. Ekonomickej sile Professional Fighters League má pomôcť aj prítomnosť Youtubera a boxera Jakea Paula (7-1), ktorý sa netají tým, že by rád pomohol k vytvoreniu silnej konkurencie aktuálne najväčšej MMA organizácie na svete, ktorou naďalej ostáva UFC.

PFL uvádza, že chce získať do svojich radov tých najlepších bojovníkov a bojovníčky a tvoriť turnaje, ktoré budú písať športovú históriu. Najväčšou osobnosťou v tejto organizácii je momentálne niekdajší šampión ťažkej váhy UFC Francis Ngannou (17-3), ktorý sa v závere roka predstaví v boxerskom meraní síl proti Tysonovi Furymu (33-0-1).

Zdroj: talkSPORT, autor