Šampiónka v boxe vyzvala na zápas muža, posiela mu varovanie: Našľapuj opatrne, ja sa k tebe dostanem!

Zdroj: Instagram/@claressashields

Po téme prípadných súbojov oboch pohlaví, ktoré by boli vynútené akýmsi spoločenským kódexom, je tu tvrdší oriešok – priama výzva ženy na bitku s mužom. Boxerka Claressa Shields (14-0) sa mala ústne dohodnúť na bezprecedentnom zápase s Keithom Thurmanom (30-1). Teraz svojho krajana ohľadom plánovaného merania síl výrazne podpichla.

Neporazená šampiónka vyzýva oponenta opačného pohlavia, ktorý bol držiteľom opasku welterovej váhy, až kým ho v júli 2019 knokautoval ikonický Manny Pacquiao (62-8-2). Rodáčke z amerického Michiganu sa ale nepáčia Thurmanove návrhy. Bojovník s prezývkou “One Time“ jej odkázal, že by si pre účely ich duelu mala nasadiť ochranu hlavy a menšie rukavice, zatiaľ čo on by si dal väčšie. Športovkyňa so skúsenosťami z MMA ho však rázne varovala.

„Neviem, čo to s tými mužmi je, že majú obrovské problémy s egom. Nielen v boxe, ale všeobecne v živote,“ naznačila koreň problému pre Mirror Fighting a pokračovala: Keith povedal, že by ma mohol poraziť jednou rukou a že by si mohol vziať väčšie rukavice a ja by som mohla mať ochranu hlavy? Ten chlap má 70 kíl.“

Ďalšie slová 28-ročnej držiteľky zlata z olympiády v Londýne boli určené priamo pre floridského rodáka. „Nie si tak dobrý boxer, nie si ani šampión. Našľapuj opatrne, pretože ja sa k tebe dostanem a budem s tebou bojovať oboma rukami, odkázala svojmu potenciálnemu súperovi. Claressa si ale myslí, že jej protivník to berie na ľahkú váhu a od celého súboja sa napokon dištancuje.

Pozvánku na spomínaný zápas dokonca zdieľala na svojom Instagramovom účte. Kameňom úrazu sú podľa nej aj financie a kontrakt. „Povedal, že to chce urobiť pre charitu, ale kto vie? Všetci títo chlapi iba rozprávajú, ale keď im predhodíte zmluvy a začnú sa zmieňovať peniaze, tak to zabalia,“ priblížila.

Budúcnosť možného boja je teda pod otáznikom. Reálne kontúry má ale odveta so Savannah Marshall (13-1), prvý diel bitky vyhrala v októbri 2022 Američanka. Obe bojovníčky už za sebou majú vzájomný face-off v Madison Square Garden. Duel medzi „T-Rex“ a „Silent Assassin“ je však predbežne nasmerovaný až na rok 2025. Dovtedy by sa mohla zodpovedať otázka, či Thurman berie výzvu od odvážnej ženy s rešpektom a plnou vážnosťou.

Zdroj: Mirror Fighting, MaxMMA.sk, autor