Šampión UFC ohodnotil výkon svojho vyzývateľa: Svojej kontroverznej povesti neostal nič dlžný!

Zdroj: Instagram/@sugasean

Jedným z divácky najatraktívnejších zápasov na víkendovom podujatí UFC 298 bol duel bantamovej váhy medzi Merabom Dvalishvilim (17-4) a Henrym Cejudom (16-4). Výhru prvého menovaného po bodovom rozhodnutí si priamo v Las Vegas vychutnal aj šampión váhovo druhej najľahšej divízie Sean O’Malley (17-1). Ten síce uznal kvality oboch bojovníkov, no neodpustil si ani štipľavú poznámku. Čo povedal?

Mnohými milovaní a zároveň nenávidení „Sugar“ získal svoj prvý opasok v auguste, keď na galavečere UFC 292 zdolal spôsobom KO/TKO Aljamaina Sterlinga (23-4). V úvode druhého kola najskôr „Funk Mastera“ po tvrdom pravom háku poslal k zemi a tam už následne dokončil svoju prácu. Aj keď ho ešte v marci čaká obhajoba proti Marlonovi Verovi (23-8-1), do ktorej nastúpi v role favorita, už teraz má ďalšieho vyzývateľa.

Bez pikantného odkazu by to nešlo

Ním nie je nik iný než spomínaný Dvalishvili. Gruzínsky bojovník si zásluhou triumfu nad Cejudom totiž zabezpečil titulovú šancu. Priamo po zápase to dokonca potvrdil aj šéf najprestížnejšej MMA organizácie Dana White. Pokiaľ sa teda v Miami potvrdia papierové predpoklady, jeho súperom bude O’Malley.

Pochopiteľne, rodák z amerického štátu Montana sa aktuálne sústredí len na najbližšiu ekvádorskú prekážku. Nemôže nič podceniť, lebo práve Vera je jediný zápasník, ktorý ho v profi kariére dokázal zdolať. Podarilo sa mu to v roku 2020. Napriek tomu si ale „Sugar“ počas prípravy našiel čas na to, aby si na vlastné oči vychutnal atraktívny stret Dvalishvili vs. Cejudo. Ako ho zhodnotil?

„V porovnaní s televízou je zaujímavé sledovať zápasy naživo. Rád by som si to pozrel spätne, nech som schopný spraviť naozaj plnohodnotný výstup. Bolo to slušné,“ povedal seriózne na úvod O’Malley v šou po turnaji UFC 298. Následne však preladil na o niečo inú nôtu a neodpustil si ani typický „trash talk“: „Počul som, že Cejudo išiel do súboja s nejakým zranením, no Dvalishvili vyzeral kvalitne. Dobrá malá bitka od dvojice malých chlapíkov.“

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: mmafighting.com, Autor: Kamil Schreiber