Šampión O´Malley sľubuje v odvete Verovi tvrdú odplatu a knokaut: Bola to náhoda a on to vie!

Zdroj: MMAFighting

V polovici augusta nastúpil na trón bantamovej váhy UFC vo veľkom štýle. Sean O´Malley (17–1–1) vtedy knokautoval dlhoročného šampióna Aljamaina Sterlinga (23–4). Mladý Američan tak zavŕšil jednu kapitolu svojho života. Teraz však stojí pred ďalšou výzvou.

Prezident UFC Dana White potvrdil začiatkom týždňa hlavné ťaháky na číslované turnaje organizácie v nasledujúcom roku a prišlo aj na meno O´Malley. Čerstvý kráľ váhy do 61,7 kilogramu sa v prvej titulovej obhajobe na podujatí UFC 299 stretne s dlhoročným rivalom Marlonom Verom (21–8–1).

Obaja bojovníci majú za sebou i vzájomný zápas. Ten sa odohral pred viac než troma rokmi v rámci turnaja UFC 252. Očakávaný stret dvoch bojovníkov nastupujúcej generácie v Nevade vďaka tvrdým kopom na nohu zvíťazil Vera. Zaujímavosťou je fakt, že išlo o prvú prehru O´Malleyho v profesionálnej kariére a takto to ostalo do dnešného dňa. O motiváciu 29–ročného bojovníka je postarané.

„Chcem ten zápas, je to skvelé. Cítim, že to načasovanie už nemôže byť lepšie. Po prvom strete každý vravel, že by rád videl odvetu. Už vtedy som hovoril, že tá príde v správnu chvíľu. Tak a teraz je to tu, som z toho nadšený,“ povedal pre reláciu The MMA Hour zápasník známy pod prezývkou Sugar. Spomínaný prvý duel s Verom bol poznačený zranením nervu na nohe rodáka z Montany. O´Malley už po pár inkasovaných kopoch nebol schopný stáť na nohách.

Šampión bantamovej váhy dnes zdôrazňuje, že šance, že sa podobný priebeh súboja zopakuje sú veľmi malé: „Nedeje sa to tak často. Ak by sa to ale náhodou stalo, tak si poviem, dobre, prehral som. Ak by sa mu opäť podarilo mi ten nerv ochromiť, budem s tým v poriadku, lebo uvidím, že vie čo robí. Ale úprimne, bola to náhoda a on to vie. Je zo mňa vystrašený. Je na mňa príliš pomalý! Čo urobí? Tentokrát ho zničím kúsok po kúsku.“

Na otázku či by bol otvorený, aby sa turnaj zorganizoval vo Verovej rodnej krajine – v Ekvádore, má O´Malley jasnú odpoveď: „Samozrejme, to by bolo skvelé. Vlastne ani neviem, kde sa Ekvádor nachádza, ale na tom nezáleží. Knokautovať ho v jeho domácom prostredí by bolo ešte lepšie.“

Pod na prvý pohľad príliš sebavedomým vyhláseniam o knokaute Veru sa u O´Malleyho skrýva dôvera vo vlastné schopnosti posilnená o skúsenosti zo zápasov s elitou divízie. „Je to tvrdý súper, ktorého je náročné knokautovať, to viem. Určite to nevidím tak, že tam prídem, pošlem tam zopár úderov a on padne. Ale povedzme, že aj Aljamaina (Sterlinga, pozn. red.) tiež nie je jednoduché zdolať na knokaut a mne sa to podarilo. Viem čoho som schopný. Teším sa na to,“ zakončil.

Zdroj: MaxMMA.sk