Šampión Kincl má stále obavy, no chce byť čo najskôr späť: V hre sú tieto termíny!

OKTAGON MMA

Naposledy sme ho v klietke videli na májovom turnaji OKTAGON 43, kedy si poradil s Karlosom Vémolom (36-8) a stal sa šampiónom strednej váhy. Patrik Kincl (27-10) mal tento titul následne obhajovať na konci roka proti Vlastovi Čepovi (12-3), no necelé dva týždne pred súbojom sa nešťastne zranil. Nahradiť ho musel Piotr Wawrzyniak (12-5), ktorý si s „El Chapom“ poradil a vybojoval si príležitosť postaviť sa proti českej MMA hviezde. Kedy sa teda môžeme dočkať ich vzájomného zápasu?

Vzhľadom na to, že „Inspektora“ k duelu proti obľúbenému slovenskému bojovníkovi nepripustil zdravotný stav, bolo jasné, že víťaz stretu Wawrzyniak vs. Čepo dostane „len“ opasok pre dočasného šampióna a o ten riadny s najväčšou pravdepodobnosťou zabojuje až s Kinclom. Túto šancu napokon pomerne prekvapivo získal skúsený Poliak, ktorý triumfoval spôsobom TKO v 3. kole.

Nie je to nič príjemné…

Situácia v strednej divízii sa ale za ten čas poriadne skomplikovala. Na titul si okrem spomínaných mien brúsia zuby aj Samuel „Pirát“ Krištofič (17-6) s Matějom Peňázom (9-1). Pre najväčšiu európsku organizáciu by preto bolo zrejme ideálne, aby si to Kincl a Wawrzyniak rozdali čo najskôr. Koniec koncov však všetko stojí a padá na dĺžke rekonvalscencie jednotky OKTAGON rebríčka P4P. Ako to teda vyzerá s 32-ročným rodákom z Hradca Králové?

„Som v kontakte so spolumajiteľom Ondřejom Novotným. Rieši sa marcový a aprílový termín. Chcem si vyskúšať zopár sparingov. Mám za sebou dva s plným kontaktom, ale musím povedať, že to nie je nič príjemné. Naozaj som pos**tý. Bojím sa, keď tam niečo preletí. Nebojím sa rany, no ide o to, aby som sa zdravotne nevrátil späť, že mi to znova praskne. Teraz si potrebujem vyskúšať pocity zo sparingu, zrovnať si to v hlave, nech viem, že to oko vydrží. Potom mávnem a idem do toho,“ objasnil Kincl svoju situáciu v rozhovore pre portál Kaocko.cz Podľa kalendára OKTAGONu sú tak momentálne v hre galavečery v nemeckom Stuttgarte (23. marca) a v anglickom Birminghame (20. apríla).

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: Kaocko.cz, Autor: Kamil Schreiber