S bratom mal zbiť, mučiť a okradnúť turistu v Thajsku: Ruskému zápasníkovi UFC hrozí krutý trest

Zdroj: Instagram/@khusein_askhabov

Khusein Askhabov (23-1) si zarobil na poriadny problém. Zápasník sa mal 7. októbra predstaviť na podujatí UFC 80: Rapid Fire. V Las Vegas bol preňho pripravený duel s veteránom perovej váhy Danielom Pinedom (28-15), no celé meranie síl je viac než len ohrozené. Môže za to trestný čin a následné zatknutie ruského bojovníka.

Za všetkým je ozbrojené prepadnutie, ku ktorému sa v Thajsku odhodlal Askhabov so svojím dvojčaťom Khasanom. Podľa tamojších zdrojov boli v Phukete zatknutí za únos, mučenie a vydieranie. Svoju obeť mali prepadnúť, zviazať, biť a mučiť. Následne utiekli s niekoľkými ukradnutými vecami, medzi ktorými mali byť aj značkové hodinky a platobná karta.

Portál Phuket News tvrdí, že 3. septembra sa trojica mužov vlámala do domu talianskeho turistu. Vlastníka nehnuteľnosti vytiahli zo spálne, zaviazali mu oči a umlčali. Vzápätí sa rozhodli pre útek z krajiny, odkiaľ a cez Dubaj mali dostať do Kazachstanu. Okrem viacerých hodiniek v celkovej hodnote 205-tisíc eur údajne vzali aj Macbook, nový iPhone 13 i 14 a hodnotné slnečné okuliare.

Zatiaľ nie je potvrdené, akú veľkú úlohu zohralo bratské duo pri prepadnutí a krádeži. Phuket News ale poznamenal, že okradnutý Talian sa so spomínanými bratmi mal po prvý raz stretnúť počas leta 2022 v plážovej kaviarni v Cherng Talay. Potom sa medzi ním vraj vytvorilo priateľské puto. Istota toho, že obaja súrodenci spáchali tento čin, zatiaľ neexistuje. V prípade dokázania viny im ale hrozí trest za organizovania únosu, vydieranie a lúpež.

Borec s prezývkou „Nohcho“ si poslednú výhru na prestížnej scéne pripísal ešte v marci 2020. Odvtedy svieti pri jeho mene jedna prehra a až päť neuskutočnených zápasov. UFC totižto zrušilo aj jeho plánovanie stretnutie s Pinedom. Predtým však takmer na deň presne osem rokov nespoznal premožiteľa.

Zdroj: Phuket News, MaxMMA.sk, autor