Rytierska zbroj a MMA? V zámorí sa rozbieha nová bizarná šou!

Zdroj: Amored MMA

Zmiešané bojové umenia sú medzi ľuďmi neustále populárnejšie, a tak biznismeni hľadajú spôsoby, ako fanúšikov čo najviac zaujať. Cieľom pritom nie je kopírovať UFC či iné profesionálne organizácie, ale vymyslieť bizár, ktorý nemá obdobu. Z toho dôvodu prednedávnom v zámorí vznikol atypický projekt, ktorý kombinuje prvky minulosti so súčasnosťou.

Späť ku koreňom. Toto krátke motto jasne vystihuje zámer vedenia Armored MMA. Nejde o žiadne exhibičné zápasy, no v klietke proti sebe tvrdo bojujú dvaja zápasníci. Rozdiel je však v tom, že namiesto rukavíc a trenírok sú oblečení v plnej rytierskej zbroji. Nechýba im prilba, brnenie, štít ani meč.

„Armored MMA je nová profesionálna liga, ktorá do klietky prináša najlepších bojovníkov v obrnenom boji, aby súperili o špeciálnu korunu,“ láka americká organizácia fanúšikov najdrsnejšieho športu prostredníctvom Instagramu na augustový turnaj v Nashville. Takýto koncept ale nie je úplnou novinkou. V Európe si už diváci užili zopár duelov na takýto štýl.

Bitka rytierov môže skončiť pred limitom alebo na body. Otupené meče vážia až dva kilogramy, štít okolo jedného kila a prilba dokonca až tri. Celková hmotnosť zbroje sa tak pohybuje okolo dvadsiatich kilogramov. Samotná myšlienka vznikla na základe stredovekých bojov a športu vymysleného v Rusku koncom deväťdesiatych rokov dvadsiateho storočia, kde súťažiaci rekonštruovali historické súboje.

Ak chceš ostať v obraze, neváhaj MaxMMA sledovať aj na sociálnych sieťach Facebook Instagram!

Zdroj: Armored MMA, Autor: Kamil Schreiber