Ryšavý na ceste do perovej váhy nezaváhal, náhradníka Madureiru odstavil v prvom kole!

OKTAGON MMA.

Mal to byť jeho zápas, veľká previerka v novej váhe. Aspoň tak to vyzeralo ešte pár dní do turnaja OKTAGON 51 pre Karola Ryšavého (13-6), ktorý sa mal postaviť proti Aboubakarovi Tounkarovi (10-5). V záverečný týždeň do podujatia sme sa však dozvedeli, že je skúsený Francúz zranený a nahradí ho Brazílčan Henrique Madureira (5-5). Víťaz tretej série reality šou OKTAGON Výzva v samotnom dueli nenechal nič na náhodu a o všetkom rozhodol v prvom kole.

Prečítajte si tiež

Veľkolepý úvod OKTAGONu 51, Shaaban za dve minúty doslova zdemoloval Fialu!

Hoci si ešte na titul v OKTAGONe ešte nesiahol, medzi fanúšikmi by ste len marne hľadali niekoho, kto mu nefandí. Karol Ryšavý si vybudoval povesť skvelého človeka a zápasníka, ktorý sa nikdy nezľakne žiadnej výzvy. Inak tomu nebolo ani na OKTAGONe 51, kedy si zverenec Janka Hudáka a Romana Kollára poradil s veľkou výzvou v podobe dohodnutého súpera na poslednú chvíľu.

Ryšavému sa v klietke postavil brazílsky národný šampión v kickboxe Henrique Madureira, no bol to Slovák, kto od úvodu dominoval v postoji. Skvelá kombinácia úderov do hlavy a tela a netrvalo dlho a rozhodcovi v oktagone neostávalo nič iné, než duel ukončiť. „Bomby“ tak nielen, že dostal za dosť svojej prezývke, ale naviac sa po októbrovej prehre s Mateuszom Legierskim (9-1) dostal späť na víťaznú vlnu.

Dobre naladený si rodák z Trnavy hneď vypýtal ďalší súboj, a to s jednotkou rebríčka perovej váhy OKTAGONu – so Samuelom Barkom (9-2). „Mám déjà vu, len mi chýba opasok. Takto som na OKTAGONe 17 tu v O2 aréne získal pás šampióna. Bolo to k*rva sebazaprenie držať sa cez sviatky a urobiť váhu. Mám jedno meno v novej váhe, rád by som vyzval (Samuela, pozn. red.) Barka,“ povedal v pozápasovom rozhovore tridsaťročný bojovník.

Viac noviniek, informácií, videí a zaujímavostí zo sveta zmiešaných bojových umení nájdete na MAXMMA.sk.

Zdroj: MaxMMA.sk