Rýchla prehra bola posledným sústom: Bývalý titulový vyzývateľ z UFC ukončil kariéru

Zdroj: Instagram/@motownphenom

Kedysi patril k najväčším hviezdam elitnej ligy sveta a od vytúženého opasku ho delil posledný krôčik. Kevin Lee (19-8) sa na začiatku júla po dvoch rokoch vrátil do UFC, kde chcel opäť nakopnúť svoju kariéru. Namiesto veľkého rozbehu ale prišla trpká prehra, po ktorej sa rozhodol nadobro odísť do športového dôchodku.

Do UFC vstúpil Američan v roku 2014 s prívlastkom neporazeného bojovníka. Hoci pri debute prvýkrát pocítil horkosť prehry, napokon si vystlal cestu až k bitke o štatút šampióna. „Rozhodol som sa ukončiť svoju kariéru. Bolo to dlhých dvanásť rokov, počas ktorých som sa zo seba snažil vydať maximum. Chcel som byť najlepším bojovníkom sveta,“ povedal autor troch knokautov a ôsmich submisií vo videu na svojom Instagrame.

„Keď sa ohliadnem späť, musím uznať, že moja kariéra bola pekelne dobrá. Bojoval som proti drsným chlapíkom, proti tým najlepším. Nikdy som pred ničím neustúpil,“ rekapituluje. Od zisku dočasného opasku ľahkej váhy ho delil jediný krok. Na turnaji elitnej ligy sveta s poradovým číslom 216 ale podľahol Tonymu Fergusonovi.

Od tohto momentu sa už späť na výraznejšiu vlnu vrátiť nedokázal. Prispeli k tomu tiež zdravotné komplikácie. „Motown Phenom“ musel napríklad absolvovať operáciu oboch kolien. „Posledné tri roky boli drsné. Najmä pre moje telo. Na svojej ceste som utrpel veľa zranení, a to je jeden z hlavných faktorov, prečo vám dávam zbohom,“ vysvetlil verejnosti.

Na vrchol sa chcel vyštverať ešte raz. Úvod tohto kalendárneho mesiaca znamenal pre 30-ročného bojovníka návrat do UFC. Avšak trval iba 55 sekúnd. Iba toľko potreboval na ukončenie Rinat Fakhretdinov (22-2). Ako sa s odstupom času ukázalo, šlo o úplne posledné vystúpenie Kevina Leeho medzi pletivami. „Som trochu sklamaný, že som nedosiahol všetko, čo som chcel, napriek tomu som na seba nesmierne pyšný. Napokon odchádzam so vztýčenou hlavou a za svojich vlastných podmienok.“

Zdroj: MaxMMA.sk