Rozpor o výplatu v UFC! Bojovník žiadal peniaze aj bez zápasu…

Instagram.com/mmajunkie

Prezident UFC Dana White vysvetľuje, že Stephen Thompson (17-6-1) dostane za splnenie váhového limitu (welter – 77 kg) pred turnajom UFC 291 zaplatené. Šéf najväčšej organizácie MMA na svete dodáva, že „Wonderboy“ môže na plnú výšku dohodnutej výplaty zabudnúť. Hlavným dôvodom je fakt, že odmietol nastúpiť do zápasu.

Thompson pred podujatím v Salt Lake City úspešne splnil váhový limit, zatiaľ čo jeho súper Michel Pereira (28-11) nie. Skúsený Američan namiesto akceptovania časti výplaty (za nedodržanie váhového limitu) svojho protivníka odmietol nastúpiť. Stephen následne uviedol, že pred týmto rozhodnutím zvážil predovšetkým zdravotné riziká.

Autor 17 triumfov v profesionálnom MMA sa následne nahneval na to, že mu UFC odmietlo vyplatiť peniaze dohodnuté v zmluve. „Tak to už chodí, u nás bojovníci nedostávajú peniaze za to, že do svojich zápasov nenastupujú,“ rozhovoril sa prezident organizácie Dana White pre portál MMA Junkie.

„Zápasníkov platíme a staráme sa o nich. Ak k nám prídeš a zarábaš málo, postaráme sa o teba. Ak ale prídeš a nebojuješ, treba si uvedomiť, že je to predovšetkým tvoje rozhodnutie. Thompsonov súper prevážil, ak by Stephen súboj zobral, získal by časť jeho výplaty. Nemôže hovoriť len to, že jeho súper prevážil a potom nechce boj ani o dva týždne, ale peniaze chce za celú šou,“ vysvetľuje jeden z najsilnejších mužov sveta MMA.

„Je iné, keď odmietneš bojovať. Ponúkli sme náhradného protivníka. Nefunguje to tak, že prídeš, povieš, že nebudeš bojovať a zhrabneš štvrť milióna dolárov. Za oponou sa toho dialo viac, ako ľudia vidia,“ konštatoval Dana White, ktorý prezradil aj to, že sa chystá Thompsonovi zaručiť ďalší súboj a náklady na dodatočný kemp by mala organizácia preplatiť. Problém by mohol nastať, ak by bojovník odmietol aj ďalší súboj.

„Nebojuješ, nezarobíš, tak je to aj v zmluve. Pracujeme na tom, aby sme situáciu s „Wonderboyom“ vyriešili. Všetko by mohlo čoskoro byť uzavreté.“

Zdroj: MMA Junkie, autor