Rock opäť rýpe do Pokorného: Ja trénujem s elitou, on s maliarmi a dekoratérmi. Prevalcujem ho!

OKTAGON MMA

K najvyhrotenejším zápasom turnaja OKTAGON 48 bude nepochybne patriť ten, ktorý proti sebe zvedú Shaqueme Rock (8-1-1) a Jaroslav Pokorný (16-10). Medzi obomi bojovníkmi panuje obrovská vzájomná nevraživosť a prostredníctvom médií si už poslali nespočet štipľavých odkazov. Prvý menovaný teraz navyše prilial do ohňa ďalší benzín. V Manchestri to bude poriadne iskriť.

Prečítajte si tiež

Pokorný adresuje Rockovi tvrdé slová: Hrá sa na gangstera, pritom nemá vodičák a žije u mamy!

Keď je on legenda, ja som boh

“Shem” momentálne ťahá štvorzápasovú šnúru neporaziteľnosti a na ňu chce nadviazať aj v domácom prostredí. Naposledy si na Štvanici vďaka submisii v prvom kole poradil s Janom Malachom (15-14) a umlčal všetkých kritikov. Tentokrát sa mu do cesty postaví populárny “Jubox”, s ktorým si musí vyrovnať účty. „V príprave som sa sústredil na to, v čom som dobrý. Svojho súpera som neštudoval. To majú na starosti moji tréneri. V klietke to bude len o mne, nie o ňom,” stručne objasnil Rock svoju taktiku.

O 29-ročnom zápasníkovi je známe, že sebavedomie mu rozhodne nechýba. Proti Pokornému tak očakáva jednostranný zápas. „Som v najlepšej forme môjho života. Nikto si tú bitku nebude chcieť pozrieť ešte raz. Prevalcujem ho. Zatiaľ čo ja trénujem s tými najlepšími, on sa pripravuje s maliarmi a dekoratérmi,” neodpustil si štipľavú poznámku.

Neskončilo to ale len pri nej. Po svojom si tiež vyložil veľké zdravotné problémy, ktorými si v minulosti prešla osobnosť českej MMA scény. Pokorný kvôli stafylokokovej infekcii takmer prišiel o nohu. Samozrejme, to kontroverzný Angličan neakceptuje: „Je to iba policajt s takmer vyrovnanou bilanciou. Mal tri roky pauzu, lebo si zranil vagínu. Nemali by sme tak voľne používať slovo “legenda”. Keď on je legenda, ja som tým pádom boh.”

Konečne môže udrieť policajta

Shaqueme Rock sa na verejnosti netají tým, že nie je fanúšikom bezpečnostných zložiek. Teraz paradoxne dostane zaplatené za to, že si do jedného z jej členov bude môcť legálne udrieť. Splnil sa mu sen? „Má vôbec niekto rád políciu? Pokiaľ túto otázku čítate a hovoríte si, že ju milujete, ste súčasťou toho, čo je zlé na tomto svete. J**ať políciu a J**ať Pokorného,” bez servítky vysvetlil svoj postoj.

Zatiaľ čo pred nedávnom sa obaja aktéri vzájomne prestreľovali, aktuálne je to skôr “one man show”. Český bojovník sa stiahol do úzadia a sústredí sa primárne na svoj výkon v klietke. „Začal o mne rozprávať po tom, čo so mnou odmietol bojovať. Stále o mne hovoril v mediách a urážal ma na sociálnych sieťach. Teraz je tu zápas a zrazu je ticho. Vyzerá to tak, že je vystrašený. Celý čas mu píšem správy a on na nich neodpovedá. Iba si ich číta,” prezradil Rock, čo si myslí o správaní “Juboxa”.

Titulovými ambíciami sa netají

“Shem” bude mať ako Angličan v Manchestri výhodu domáceho prostredia. Nedávno však Pokorný prehlásil, že mu písalo množstvo tamojších fanúšikov a ich favoritom bude práve on. Nepáči sa im totiž, čo všetko Rock urobil a ako sa správa. Pochopiteľne, on s týmito tvrdeniami rázne nesúhlasí: „Všetko, čo som urobil? Pokorný a ani nikto iný nevie ani polovicu z toho, čo som urobil. Maximálne tak 10 %. Je to názor idiotov. Bude mať šťastie, keď ho v hale podporí päť ľudí. A ani tí nebudu hlasní, keďže by to pre nich nemuselo byť bezpečné.”

Vysoké ambície sú ďalšou vlastnosťou, v ktorej bojovník ľahkej váhy vyniká. Už od svojho príchodu do OKTAGONu vyhlasuje, že jeho cieľom je získať titul. Najskôr však musí zdolať prekážku menom Jaroslav Pokorný, preto tento duel berie veľmi vážne. „Každý je zápas je tým najdôležitejším v kariére. Obzvlášť to ale platí pri tomto. Predstavím sa na jednom z najväčších štadiónov vo Veľkej Británii. Všetky oči budú mne. Keď porazím Pokorného, pôjdem si pre opasok,” povedal odhodlane a ďalej nadviazal: „O budúcom držiteľovi titulu sa rozhodne v súboji medzi Ronaldom Paradeiserom a Ivanom Buchingerom. Ja však zoberiem opasok buď jednému alebo druhému. Na tom nezáleží.”

Zdroj: MaxMMA.sk, Autor: Kamil Schreiber