Rázna reakcia Nerudu na zrušený zápas Pokorný vs. Rock: Je to niečo nemysliteľné!

OKTAGON MMA

Plánovaná bitka medzi Jaroslavom Pokorným (16-10) a Shaquemom Rockom (8-1-1) bola pre mnohých fanúšikom hlavným dôvodom, prečo sledovať turnaj OKTAGON 48 v anglickom Manchestri. Pár hodín pred zápasom ale československú MMA scénu obletela šokujúca správa o jeho zrušení. K celej situácii sa teraz vyjadril už aj spolumajiteľ OKTAGONu Pavol Neruda. Čo sa teda bude diať?

Rušenie duelov nie je v bojových športoch ničím nezvyčajným, no nikdy netreba zabúdať na okolnosti, kvôli ktorým došlo k tomuto neželanému javu. Práve to veľmi nehrá do karát Rockovi. „Jubox“ totiž musel zo súboja odstúpiť po kope, ktorý od „Shema“ utŕžil na piatkovom vážení.

Dvaja temperamentní bojovníci si tak ani tentokrát medzi sebou nevyriešia vzájomný spor. Či sa im to vôbec niekedy podarí alebo to naďalej ostane len pri vymieňaní si odkazov cez médiá, je momentálne otázne. Viac svetla do celej problematiky však teraz vniesol spolumajiteľ najlepšej MMA organizácie na našom území Pavol Neruda.

„Podobne ako fanúšikovia, aj my sme sklamaní, že sa zápas Pokorný vs. Rock v Manchestri neuskutoční. Každý by sa mal správať ako profesionál a ublížiť súperovi na vážení, hoci nechcene, je nemysliteľné. uviedol v úvode svojho bezprostredného vyhlásenia na oficiálnom instagramovom účte OKTAGONu.

Následne prezradil, aký ďalší scenár je v hre: „Zmluva na to pamätá a budeme to riešiť s manažérom Shaquema Rocka. S Jaroslavom Pokorným sme už situáciu prebrali. Uvidíme, či bude môcť nastúpiť v O2 Arene. Výhoda domáceho prostredia by sa jednoznačne presunula na jeho stranu. Celá situácia veľmi poškodzuje „Juboxa“, ktorý sa na súboj poctivo pripravoval, fanúšikov, ktorí sa na zápas tešili, a v neposlednom rade aj celú organizáciu, ktorá do tohto duelu investovala veľké peniaze.“

Zdroj: Instagram/@oktagonmma, Autor: Kamil Schreiber