Pyramída PML ako vypätá odveta? Tentokrát to na rozhodcoch nenechám, sľubuje Ilušák sokovi

Zdroj: PML

Dlhých šestnásť rokov sa venoval futbalu na vysokej úrovni. Všetko nasvedčovalo tomu, že svoju budúcnosť spojí práve s týmto športom. Patrik Ilušák ale ako 20-ročný presedlal na thajský box a práve v tomto odvetví našiel novú vášeň. Perspektívny český talent sa na začiatku februára zúčastní Grand Prix pyramídy PML do 75 kilogramov a je jedným z adeptov na opasok.

Vicemajster a majster našich západných susedov v amatérskych kategóriách má oproti nadchádzajúcim súperom mierny deficit. Na pôde muay-thai sa pohybuje len približne tri roky, čo ho na základe papierových predpokladov nepasuje do roly favorita. „V pyramíde som považovaný za outsidera, no ja sa tak vôbec necítim. Zrejme to je preto, že mám za sebou zhruba dvadsať zápasov. Ostatní účastníci sa pohybujú okolo úplne iných čísel. Môžem iba prekvapiť a myslím, že sa to stane, pretože som o level vyššie ako zvyšok,“ so zdravým sebavedomím hovorí milovník dokumentárnych filmov o zvieratách.

Šampión poľského poháru IFMA ale nastolil vysoké tempo. Za dva roky stihol medzi laná vkročiť až 21-krát, čím načerpal potrebné skúsenosti. „Ako najväčšiu hrozbu považujem Hegedüsa. Mikovčáka nepoznám vôbec. S Táborom som už zápasil, bol to zrejme môj prvý duel na vyššej úrovni,“ nazerá na svoju konkurenciu v boji o opasok vo váhovej kategórii do 75 kilogramov.

Práve so spomínaným Dominikom Táborom si už sily zmeral. V atraktívnom súboji sa vtedy z triumfu tešil jeho konkurent. „Prvé kolo som ho absolútne prešiel. Potom ma trafil highkickom, čo ma zamotalo a preto toto kolo vyhral. Ale čo som videl na videu, aj tretie kolo som celý čas tlačil. Výhra mala ísť na moju stranu,“ myslí si s odstupom času 23-ročný prospekt.

S rivalom si už na sociálnych sieťach stihol vymeniť zopár štipľavých poznámok. V prípadnej konfrontácii by mali zrejme obaja protagonisti o motiváciu navyše postarané. „Dúfam, že sa v pyramíde stretneme a uvidíme, kto je lepší. Odkazoval mi, že nabudúce mám viac presvedčiť rozhodcov. Tentokrát to na nich ale vôbec nenechám,“ vztýčil bojovú zástavu Patrik Ilušák.

V poradí ôsmy turnaj PML je naplánovaný na 3. február 2024. Hostiť ho bude Hala STARS v Třinci, kde sa priaznivci môžu tešiť na duely pod pravidlami MMA i thajského boxu. Medzi oznámenými menami nechýbajú známe tváre domácej scény ako Vojto Barborík (13-3), Filip Macek (27-19-1) či Veronika Smolková (2-3). Hŕstka úplne posledných vstupeniek je k dispozícii v sieti predprodej.cz.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk