Pudilová v závere takmer uškrtila súperku, tá prežila nemožné: Pérez zdolala Češku a pripísala si druhý triumf v UFC

Zdroj: Instagram / @luciepudilovamma

Po týždni od titulovej bitky Jiřího Procházku (29-4-1) sa na pôde UFC predstavilo ďalšie české meno. Na programe sobotného turnaja v Las Vegas bol totiž duel Lucie Pudilovej (14-9) proti argentínskej oponentke Ailín Pérez (9-2). Zástupkyňu európskeho MMA čakala po návrate do elitnej organizácie tretia ostrá bitka.

Češka sa na tamojšej scéne naposledy predstavila v apríli 2023, keď kontroverzne prehrala s Joselyne Edwards (13-5) na body. Mnohí odborníci na zmiešané bojové umenia sa vtedy zhodli, že za víťazku mala byť vyhlásená práve rodáčka z mesta Příbram. Jej cieľom tentoraz bolo vybojovať si odvetu práve s panamskou súperkou. „Idem si po víťazstvo,“ vyhlásila sebavedomo na Instagrame pár dní pred duelom.

Argentínčanka s prezývkou “Fiona“ sa v UFC pred týmto meraním síl objavila v júli, keď po jednomyseľnom rozhodnutí arbitrov zdolala americkú zápasníčku Ashlee Evans-Smith (6-6). Okrem zbraní v klietke straší svoje protivníčky aj rôznymi provokáciami na sociálnych sieťach či predzápasových váženiach. Teraz ju v známom Apexe čakal súboj so zverenkyňou Johna Kavanagha.

Prvá minúta sa niesla v duchu vzájomného načítavania pohybu, následne prišli aj prvé pokusy o tvrdé údery, o ktoré sa snažila najmä Ailín. Pár okamihov po tom sa jej podaril aj takedown a po chvíli bez väčšej akcie sa rodáčka zo Zárate dostala naplno nad svoju súperku a prevzala kontrolu na zemi. Pudilová v nepríjemnej pozícii inkasovala niekoľko tvrdých lakťov, no prvú päťminútovku prežila.

Druhé kolo ponúklo aktívnejší a rýchlejší vstup oboch bojovníčok a prvý takedown prišiel už po 30 sekundách. Na chrbte sa opäť ocitla Pudilová a znova schytávala ostré lakte i údery. Češka prezentovala snahu o obranu, nasledovala ale séria mnohých úderov z produkcie Pérez. Všetko však ostalo bez ukončenia od rozhodcu a šlo sa do posledného kola.

Hneď na štarte tretej časti súboja bol k videniu opäť pokus o takedown, ten však argentínskej športovkyni nevyšiel, a tak sa pokúsila o presný head kick. Rázom však bola na zemi a vo vrchnej pozícii sa ocitla Lucie, no oponentka sa bez väčších ťažkostí po chvíli dokázala dostať na nohy. Rovnaký scenár sa zopakoval ešte raz a Pudilovej tak neostávalo nič iné ako pokúsiť sa o šikovný finiš.

Svoju protivníčku mala na zemi dobre chytenú pod krkom a začalo to vyzerať, že Ailín bude prinútená odklepať. Pri škrtení ale vydržala nemožné, ostala pri vedomí do posledného gongu a zaknihovala cenný triumf. Rozhodla o ňom jednoznačná zhoda arbitrov. Následne to oslávila pre ňu typickým tancom v klietke.

Zdroj: MaxMMA.sk, autor