Procházka zanechal po prehre fanúšikom na sociálnych sieťach jasný odkaz

Yahoo Sports.

Mala to byť jeho noc v jednej z najslávnejších arén sveta. V hale, kde sa pred ním tvorili dejiny bojových športov. Jiří Procházka (29-4-1) sa na UFC 295 v Madison Square Garden postavil o uvoľnený titul váhovej kategórie do 93 kilogramov proti Alexovi Pereirovi (9-2). Čech jednému z najlepších bojovníkov sveta zdarne sekundoval, no nakoniec v druhom kole prehral na knokaut.

Okamžite po súboji začali fanúšikovia a odborníci MMA na sociálnych sieťach riešiť správnosť ukončenia duelu zo strany hlavného arbitra Marca Goddarda.

Známy americký komentátor Joe Rogan a niekdajší šampión UFC Daniel Cormier sediac pri klietke rozoberali, či nešlo o skoré ukončenie zápasu vzhľadom na jeho dôležitosť a fakt, že sa Procházka už v minulosti viackrát dokázal z podobne nepríjemných situácií akoby zázrakom vzchopiť a otočiť priebeh duelu.

Diskusia pokračovala i medzi aktívnymi zápasníkmi americkej organizácie. Podľa Meraba Dvalishviliho, Dominicka Cruza a Henryho Cejuda išlo o nesprávny verdikt a Goddard mal ešte pár sekúnd počkať. Pereira sa na otázku reportéra na tlačovej konferencii nechal počuť, že z jeho pohľadu bolo rozhodnutie správne.

Čo sa týka Procházku, ten bezprostredne po zápase prijal prvú porážku v MMA po ôsmich rokoch s pokorou a nijako voči výsledku neprotestoval. Inou vecou ale ostávalo, ako sa k titulovému duelu český „samuraj“ vyjadrí s odstupom času.

Po hodinách mlčania zanechal Procházka na sociálnej sieti Instagram krátky odkaz. V ňom sa všetkým fanúšikom poďakoval za množstvo podporných správ, ktorými bol zahrnutý. Pokiaľ ide o sporné ukončenie, názor nemení a súhlasí s Marcom Goddardom, aj keď pripustil, že by sa o výsledku dalo diskutovať. „Ahojte, chcel by som všetkým z vás poďakovat za podporu. Je to pre mňa podpora, nič iné. Marc Goddard mal pravdu. Stačili by možno tri, štyri sekundy a vyzeralo by to inak, ale tak to je a inak to nebude, akceptujem to,“ uviedol vo videu.

Veľkou témou do budúcnosti bude, ako na prvú prehru po dlhom čase Procházka zareaguje v tréningovom procese a v akej forme ho uvidíme v ďalšom zápase. V tomto ohľade má ale bývalý šampión UFC jasno: „Sledujte ma, vrátim sa silnejší než kedykoľvek predtým.“

Zdroj: MaxMMA.sk