Procházka sa vracia! Ak sa musím zmeniť, tak sa zmením…

Zdroj: Instagram.com/jirkaprochazka

Jiří Procházka (29-3) sa po zranení vracia do nielen tréningového, ale čoskoro i zápasové tempa. Po úspešnom súboji s Gloverom Teixeirom (33-9) sa stal český borec šampiónom poloťažkej váhy UFC. No osud mu do plánovanej odvety nastúpiť nedovolil, kvôli nepríjemnému zraneniu ramena. Po viac ako roku od posledného duelu to dlho vyzeralo na jeho súboj s Jamahalom Hillom (12-1), ktorý sa ale rovnako ako Jiří zranil (achilova päta) a titul divízie uvoľnil.

O ten by sa mal uchádzať bývalý šampión strednej váhy Alex Pereira (8-2), ktorý tentoraz v poloťažkej váhe porazil Jana Blachowicza na konci júla 2023. O Brazilcovi sa vie, že si pred príchodom do UFC podmanil aj najslávnejšiu kickboxerskú organizáciu Glory. Procházka (bývalý šampión ďalšej uznávanej bojovej organizácie Rizin) síce verí svojim kvalitám v zmysle knokautových úderov, no zároveň potvrdil, že je pripravený aj na iný vývoj boja.

Asi málokto z fanúšikov tohto športu by nevedel akým štýlom sa dostal Jiří k opasku šampióna. Po triumfe nad Oezdemirom a po efektnom knokaute, ktorý uštedril Dominickovi Reyesovi dostal titulovú šancu ako prvý Čech v UFC. Svojej šance sa chopil a po extrémne napínavom priebehu zápasu s mimoriadne skúseným šampiónom Teixeirom na UFC 275 dokázal v závere uškrtiť Brazilca na Rear Naked Choke pár sekúnd pred koncom súboja. Svojim výkonom všetkých, ktorí sledovali tento duel absolútne šokoval.

Zdroj: Youtube UFC

„Som pripravený ako vždy! Urobím pre víťazstvo všetko. Ak sa budem musieť zmeniť, tak sa zmením. Ak ho budem musieť udusiť ako Glovera tak ho udusím! O tom je boj, ja sa tomu prispôsobím,“ konštatoval Jiří pre Johna Yon Kooma z The AllStar. Ako Procházka, tak aj Pereira je výnimoční strikeri, aj preto je pochopiteľné, že tento boj môže skončiť na zemi. Obaja majú podobný životný štýl, ktorý je úzko spätý s prírodou a vnímaním ľudského bytia.

Dátum tohto rozhodne očakávaného stretu zatiaľ nie je známy. Fanúšikovia i odborníci ale predpokladajú, že by sa titulový súboj medzi Procházkom a Perreirom mohol odohrať v decembri 2023 v T-Mobile Aréne v Las Vegas.

Zdroj: MaxMMA.sk