Procházka mu uškrtil trénera: Pôjde Pereira do titulovej bitky UFC s pocitom pomsty?

Zdroj: Instagram / @alexpoatanpereira

Všetci českí a mnoho slovenských fanúšikov MMA sa už nevie dočkať druhého novembrového víkendu a turnaja UFC 295. Hlavným ťahákom galavečera bude duel Jiřího Procházku (29-3-1) proti brazílskemu oponentovi Alexovi Pereirovi (8-2). Úspešnejší si z merania síl odnesie nielen vytúžený pocit víťaza, ale aj opasok pre šampióna poloťažkej váhy. Juhoameričan má však postarané aj o extra motiváciu.

Posledným protivníkom českého zápasníka bol totiž tréner a blízky kamarát jeho najbližšieho súpera. Reč je o Gloverovi Teixeirovi (33-9), ktorý si Pereiru zobral pod svoje krídla. Pred rokom však musel prehryznúť ťažké sústo, keď ho Procházka v piatom kole zápasu dokázal ukončiť submisiou Rear Naked Choke. “Poatanovi“ teda stojí v ceste muž, ktorý zdolal jeho mentora a tešil sa z titulu.

Nad spomínaným stretom teda visí pocit revanšu, no rodák zo São Paulo to takto vôbec nevníma. „Do tohto zápasu nepôjdem so zmiešanými pocitmi ohľadom pomsty. Nechcem hrať takú hru. Chcem nastúpiť s veľmi pozitívnym myslením. Chystám sa bojovať s myšlienkou, že Glover a Jiří vôbec nebojovali,“ uviedol Pereira CBS Sports.

Vzápätí ale potvrdil a priznal, že do istej miery mu premožiteľ jeho trénera a istý druh vendety vŕta hlavou. „Keď sa pozriem na to, že Gloverovi môžem vrátiť jeho pás, a tým ho priniesť späť do nášho gymu, tak to pre mňa znamená veľa,“ vyjadril sa a pokračoval slovami o svojom koučovi: „Vždy mi veľmi pomáha. Dal mi dobrú spätnú väzbu na tento zápas, takže mám dobrý pocit. Je to rozdielový faktor každej mojej prípravy.“

Brazílčan si ale uvedomuje, že do bitky nemôže vstupovať prehnané motivovaný. Takisto vie, že prílišná potreba pomsty by mohla jeho emócie nasmerovať nesprávnym smerom. Následne sa už nezaoberal minulosťou a prezradil, čo je výhodou jeho titulového soka.

„To, čo Jiřího robí tak veľmi nebezpečným, sú všetky tie skúsenosti, ktoré má. Je to veľmi skúsený bojovník. Je nebezpečný, čo mi vlastne pomáha, pretože sa vďaka tomu sústredím len naňho ako na obrovskú výzvu. V skutočnosti sa pripravujem, že tam pôjdem a zvládnem to,“ prezentoval svoje nastavenie.

Zdroj: CBS Sports, MaxMMA.sk, autor