Prioritou UFC, ale… Dvořák nevylučuje návrat do OKTAGONu: Viac za zápasy, viac od sponzorov

Zdroj: Instagram.com/OKTAGONMMA

David Dvořák (20-6) nastúpi 14. októbra do svojho zatiaľ posledného zápasu v UFC, keďže po ňom mu končí aktuálne prebiehajúci kontrakt. Aj keď jeho vstup do najlepšej ligy sveta bol takmer dokonalý, posledné tri zápasy prehral. Teraz sa posnaží všetkým ukázať, že má na to zostať elitou planéty. Ak by sa to však náhodou nepodarilo, svet sa nezrúti a stále je k dispozícii dosť alternatív.

Súperom českého bojovníka bude neporazený Japonec Tatsuro Taira (14-0). Stále len 23-ročný talent má za sebou štyri zápasy v UFC, pričom dva z nich vyhral na body a dva ukončil predčasne na submisiu. Aj keď sa pri Davidovom vstupe do UFC hovorilo o titulovej šanci, teraz je jeho budúcnosť neistá a práve tento súboj v mušej váhe veľa napovie.

Ide síce o posledný zápas v prebiehajúcej zmluve, no rodák z Hradca Králové necíti priveľké napätie. Do klietky chce nastúpiť s víťaznou mentalitou a túži triumfovať štýlom, ktorý presvedčí všetkých o tom, že na to má. „Rozhodne si z toho nerobím ťažkú hlavu. Tento šport ma veľmi baví a do každého zápasu idem vyhrať,“ povedal v rozhovore pre portál kaocko.cz

Rátať ale treba so všetkými možnosťami. Ak by to náhodou nevyšlo, budúcnosť bude musieť spojiť s inou organizáciou. Podľa vlastných slov by sa nebránil elitným svetovým ligám, ale problém by nemal ani s návratom do Česka: „Päť až šesť rokov by som ešte chcel bojovať na najvyššej úrovni. Ak by to nebolo UFC, tak by som riešil Bellator, ONE FC, ale pokojne aj naše lokálne organizácie. Tie zatiaľ nemajú moju divíziu, no verím, že nejaké super zápasy by sa dali dohodnúť.“

Jedným z potenciálnych zamestnávateľov by rozhodne mohol byť OKTAGON MMA. Práve ten bol pre neho odrazovým mostíkom do UFC. Ondřej Novotný totiž vyhlásil, že u neho by sa dočkal výraznejšieho finančného ohodnotenia. „Zmienil, že by som mal viac za zápasy a viac od sponzorov. Ak je Oktagon takto silný, tak je možnosť bojovať aj tam. Možno by nebolo na škodu pozrieť sa po štyroch rokoch aj na domáce zápasy, avšak je to stále vo hviezdach. Tá ponuka by však musela byť veľká, asi jedna z najvyšších v Česku,“ predostrel svoj pohľad David Dvořák.

Zdroj: kaocko.cz, autor