White verejne podporil Donalda Trumpa: Sponzor vyjadril jasný nesúhlas, šéf UFC ho okamžite poslal do…

Facebook/@Dana White

Voľba prezidenta je v USA obrovskou záležitosťou, rovnako však aj dianie v UFC. Obe tieto témy našli spoločný prienik v osobách, ktoré majú bohaté skúseností s ich šéfovaním. Dana White aj napriek jasnému nesúhlasu jedného zo sponzorov vyjadril svoje sympatie na adresu Donalda Trumpa. Bývalý prezident neváhal a slová chvály mu opätoval.

Politický názor človeka vie u druhej strany okamžite vyvolať veľkú nevôľu. Rozprávať by o tom mohol práve White, ten sa netají tým, komu v ďalších amerických prezidentských voľbách poskytne svoj hlas. Podľa jeho slov to bude muž, ktorý už túto funkciu zastával. To však nebolo po chuti jednému z väčších podporovateľov slávnej MMA organizácie.

„Na svojich sociálnych sieťach som zverejnil video podporujúce Trumpa. Jeden z našich veľkých sponzorov mi ale zavolal, nech to okamžite stiahnem. Viete, ako som reagoval? Poslal som ho do p*dele,“ priznal sa generálny riaditeľ UFC v podcaste Thea Vona.

Známy 54-ročný Američan tušil, že týmto krokom môže prísť o poriadny balík finančnej podpory. Výraznejšie sa tým ale netrápil, ďalej si stál za svojím presvedčením. „Sponzorovi som odkázal, nech vo voľbách hlasuje, za koho chce, to isté ale urobím aj ja. Takto to funguje. Verte mi, mne je úplne jedno, komu dávate svoj hlas. Nič mi do toho nie je. Len mi už nikdy nevolajte, koho mám voliť ja,“ vysvetlil.

White následne priblížil svoj postoj k výberu človeka či spoločnosti, s ktorými nadväzuje kontatky a uzatvára podstatné zmluvy: „Nie je to len o peniazoch. Než uzavriem akýkoľvek sponzorský kontrakt, pozorne si preštudujem, o koho ide a čo robí. Či zastáva hodnoty, ktoré sú v súlade s mojimi. Nikdy neprijmem žiadnu väčšiu ponuku, pokiaľ o nej nie som vnútorne presvedčený. Ak jej proste na sto percent neverím.“

Slávny rodák zo štátu Connecticut už dlhodobo neskrýva svoju náklonnosť k práci a osobe Donalda Trumpa. Ten svojmu mladšiemu zástancovi istú dávku obdivu a pochvaly vrátil. „Hovorí sa, že každý človek je nahraditeľný. V prípade Danu si to ale vážne nemyslím. Nahradiť ho sa jednoducho nedá. Naozaj neviem, čo by sa s UFC stalo, keby ho opustil, prezradila niekdajšia hlava USA, ktorá nechýbala v Madison Square Garden na nedávnom turnaji.

Zdroj: YouTube/This Past Weekend w/ Theo Von, MaxMMA.sk, autor