Prezident UFC lanári džudistickú legendu: Nezaberá ani šialený balík peňazí!

Zdroj: Instagram/@teddyriner

Môže sa pýšiť tým, čo azda nikto na svete! Väčšina bojovníkov si musí cestu do vysnívaného UFC vydláždiť tvrdou prácou, v drvivej väčšine prípadov na pôde iných organizácií. Veľkou výnimkou je Teddy Riner. Napriek tomu, že úspešný olympijský džudista medzi pletivami nikdy nestál, prezident elitnej ligy sveta Dana White ho lanári všemožnými spôsobmi.

Francúz patrí vo svojom obore medzi absolútne legendy. Je pätnásťnásobným majstrom sveta v ťažkej váhe a z olympijských hier v roku 2012 a 2016 si odnášal medaily so zlatým odleskom. Do histórie sa zapísal úchvatnou víťaznou šnúrou pozostávajúcou zo 154 súťažných triumfov. Neporaziteľnosť reprezentanta krajiny galského kohúta trvala deväť rokov.

Zápasník karibského pôvodu mal možnosť vstúpiť do sveta zmiešaných bojových umení už v roku 2015, kedy ho lanárila bližšie nešpecifikovaná organizácia. „Prišli za mnou s veľkým balíkom peňazí. Ale ja nemám záujem, nekorešponduje to s mojimi hodnotami. Rešpektujem bojovníkov, ale mlátiť a kopať niekoho do tváre, to nie je moja vec,“ vyslovil sa vtedy pre francúzsky športový denník L´Equipe. Ešte niekoľko rokov predtým však džudista šokoval kontroverzným vyjadrením. „MMA podľa mňa ani nie je šport. Je to disciplína bez hodnôt,“ hovoril v roku 2011 pre AFP.

Napriek všetkým týmto okolnostiam má po podpise Teddyho Rinera túžiť slávny šéf UFC Dana White. Podľa RMC Sport mu má núkať poriadne tučný balík peňazí – 15 miliónov eur. Ani šialená suma, ktorá by pre nováčika znamenala vyššiu finančnú odmenu ako majú mnohé dlhoročné hviezdy výstavnej skrine MMA, však Francúza nateraz presvedčiť nemala.

Jedným z dôvodov by mohol byť fakt, že v nadchádzajúcom kalendárnom roku je organizátorom olympijských hier práve Francúzsko. Keďže má rodák z Guadeloupe už 34 rokov, s veľkou pravdepodobnosťou pôjde ho poslednú účasť na tomto športovom sviatku. Zacieliť v tomto momente na inú oblasť by mu príliš zmysel nedávalo. „Potrebujem sa momentálne sústrediť na džudo. Už teraz mám dosť zranení. Mojím cieľom je znovu vyhrať olympijské hry a poraziť tých najlepších vo svojej disciplíne,“ prezradil pre Tokyo Sport.

Zdroj: MaxMMA.sk