Prehru s Kinclom stále nedokáže stráviť: Vémolu čaká na Štvanici najťažší súper kariéry

Zdroj: Oktagon MMA

Čelil už nejednému súperovi svetového formátu, tento však má byť nad všetkými. Karlos Vémola (34-7) po májovej prehre ani chvíľku nezaháľa a fanúšikov príjemne zaskočil správou, že sa predstaví už na letnej Štvanici. Ako sám avizuje, má ísť o najväčšiu výzvu jeho bohatej kariéry.

V poradí siedmym premožiteľom českého „Terminátora“ sa stal naposledy Patrik Kincl. Vémola proti krajanovi nedokázal obhájiť triumf spred piatich rokov. „Vďaka tomuto športu som sa naučil veľa – prekonávať prekážky, disciplínu a tisíce techník. Bolo toho naozaj veľa, ale jedinú vec, ktorú som sa nikdy nenaučil, je prehrávať. Vždy nesiem prehry veľmi ťažko a zle sa cez nich dostávam,“ priznáva 37-ročný veterán domácej bojovej scény.

Aj po vyše mesiaci mu prehra stále leží v žalúdku. „Inspektor“ na neho našiel recept iba ako druhý bojovník na československej pôde. Navyše šlo o poriadne vyhrotený osobný spor. „Vyrovnávam sa s tým ťažko, no zrejme preto mám takú veľkú vôľu po víťazstve. Aby ma podobné obdobia príliš často nestretávali,“ vraví v rozhovore pre A11.  

Pomôcť zabudnúť môže Karlosovi už nadchádzajúci duel. Nie je žiadnym tajomstvom, že konať sa bude už o zhruba tri týždne na obľúbenom pražskom ostrove. „Štvanica bola vypredaná tak rýchlo, že sa ju tento rok rozhodli spraviť v piatok aj sobotu. Pripravujú nabité karty, takže dosť možno uvidíme tie najkrajšie zápasy roka,“ naznačuje reprezentant London Shootfighters.

Vémola si počas svojej bohatej športovej cesty zmeral sily s nejedným konkurentom svetového rangu, šesť konfrontácií si pripísal aj v slávnej UFC. Podľa jeho slov sa však na absolútny vrchol doterajších výziev zaradí práve tá v hlavnom meste Česka. „Keď už je to taká príležitosť, myslím si, že sa tam schyľuje k zápasu európskeho a možno i svetového formátu. Bude to zatiaľ môj najťažší súper a zároveň najväčší zápas mojej kariéry. Fanúšikovia sa rozhodne majú na čo tešiť.“

Zo strany organizácie Oktagon MMA nateraz nič oficiálne oznámené nebolo. V médiách sa ale čoraz častejšie začína skloňovať meno Michal Materla (33-9). „Cipao“ je bývalým šampiónom strednej váhy v KSW. O zápase 39-ročného Poliaka proti Karlosovi Vémolovi sa veľa hovorilo už v minulosti.

Zdroj: TV A11, autor