Pred pár rokmi ho kritizovali a smiali sa mu: Vravel som, že budem väčší ako McGregor, pripomína O’Malley

Sean O'Malley (zdroj: IG/sugasean)

Sean O’Malley (17-1) je od víkendu novým bantamovým šampiónom elitnej ligy sveta. Na turnaji UFC 292 v Bostone po TKO v druhom kole poslal k zemi Aljamaina Sterlinga (23-4) a zobral mu opasok. „Sugar“ reagoval na porovnávania s Conorom McGregorom (22-6) a na to, či sa mu niekedy môže priblížiť.

Keď v roku 2017 pred Dana White Contender Series prišiel so sebavedomým vyjadrením, z každej strany sa na neho hrnula posmešná kritika. „Pamätám si to interview, hovoril som ľuďom, že budem väčší ako McGregor,“ hovoril O’Malley pre americkú televíziu ESPN: „Vtedy som sa dočkal veľkej vlny kritiky. Ľudia reagovali, že to, čo hovorím, nie je reálne.“

„V mojej hlave som ale vedel, že to tak bude, v mojej mysli som tam, kde už McGregor bol. Vedel som o veciach, ktoré robím. Vedel som, ako ľudí vypínam a aké krásne výkony podávam. Cítil som, že sa na tú úroveň dostanem,“ povedal čerstvý držiteľ opasku bantamovej váhy najväčšej MMA organizácie na svete.

Američan vie, že k tomu, aby sa dostal na úroveň bývalého držiteľa dvoch opaskov, mu ešte malý kúsok chýba. „Ešte tam nie som, ale TKO ako toto mi pomôže sa tam priblížiť. Sú spôsoby, ako sa na jeho level môžem dostať. Obhajoby titulu, pútavé výkony či zmena váhových kategórií. Perová váha je lákadlom,“ dodal Sean, ktorý v UFC nastúpil na desať zápasov, z ktorých deväť vyhral. V tejto chvíli nie je potvrdené, aké budú jeho ďalšie plány, ale očakáva sa, že v prebiehajúcom kalendárnom roku ešte minimálne raz do zápasu nastúpi.

Zdroj: MMA Junkie, autor