Pred časom chcel Veličković ukončiť kariéru MMA, teraz ovládol projekt Tipsport Gamechanger!

Keď pred rokom oznámili promotéri organizácie OKTAGON MMA spustenie projektu Tipsport Gamechanger, mnohí ich odpisovali. Dnes však vieme, že promotéri Ondřej Novotný a Pavol Neruda vytvorili niečo, čo skutočne obletelo svetovú komunitu zmiešaných bojových umení. V náročnej pyramíde welterovej váhy sa v piatok vo finále stretla dvojica niekdajších bojovníkov UFC Bojan Veličković (25-12-2) a Andreas Michailidis (16-7).

Zatiaľ čo cesta Veličkovića do finále viedla cez mená ako Ion Surdu (14-6) a Christian Jungwirth (14-8) a David Kozma (32-13), Michailidis si pavúku postupne poradil s Leandrom Silvom (28-11), Marcelom Grabinskim (23-9) a nakoniec aj s Louisom Glismannom (11-3). O motiváciu bolo vo finále postarané, keď pre víťaza historicky prvého Tipsport Gamechangeru bolo prichystaných tristotisíc eur.

Ako uvádzal portál FightMatrix, do finále vstupoval „Prometheus“ z 61. miesta vo svetovom rebríčku vo váhe do 77 kilogramov, pričom nezaostával ani „Spartan“, ktorý bol iba o päť miest pod ním.

Michailidis podľa predpokladov od úvodu začal s fyzickou hrou, avšak nezaostával ani Veličković a stačil iba jeden kop na telo, aby si v klietke získal rešpekt. Grékovi sa v polovici kola podarilo dostať zápas na zem, kde bol dokonca v jednu chvíľu aj blízko ukončenia. Druhé dejstvo začal aktívne zástupca Elevation Fight Team a Michailidisovi vrátil požičané. Na konci kola sa dokonca podľa štatistík dostal pred svojho súpera v signifikantných úderoch.

Hoci to ešte pred zápasom vyzeralo nepravdepodobné, Bojan Veličković v treťom kole pokračoval v nastolenom tempe a dokázal Michailidisa uškrtiť. Srb sa tak víťazom prvého projektu Tipsport Gamechanger. „Čo to bolo za cestu, ktorú som prešiel. Chcel by som vám povedať, že by som to nikdy nedokázal bez nej (ukázal na svoju ženu, pozn. red.). Bolo to tak náročné, to celé, aby som sa tu dostal. Som veľmi vďačný. Vedel som, že to bude s ním (s Michailidisom, pozn. red.) ťažké a také to aj naozaj bolo. Otec mi veľmi chýba, ale táto dáma (ukázal na svoju mamu, pozn. red.), mala tri práce, aby to nám všetko zaplatila, aby sme mohli s bratom začať robiť džudo. Toľko toho v živote obetovala, urobila, aby zo mňa vychovala a urobila dobrého človeka,“ povedal v pozápasovom rozhovore víťaz hlavného zápasu večera. Zaujímavosťou duelu je fakt, že Veličković chcel ešte pred časom ukončiť profesionálnu kariéru MMA.

Viac noviniek, informácií, videí a zaujímavostí zo sveta zmiešaných bojových umení nájdete na MAXMMA.sk.

Zdroj: MaxMMA.sk