Pred bitkou v Košiciach srší Sivák sebavedomím: Patrím medzi svetovú elitu, chcem byť najlepší na planéte

Zdroj: Instagram / @badsivak

Dianie zmiešaných bojových umení opäť zamieri do Košíc. Tentokrát sa v tamojšej Steel Aréne uskutoční podujatie pod hlavičkou RFA. Okrem mnohých iných bude jeho účastníkom aj Václav Sivák, ktorý láka pozornosť nejedného fanúšika kvalitného boja v postoji. Talentovaný športovec ostáva v tejto disciplíne nezdolaný a na svojom konte má 23 triumfov.

Najbližšou prekážkou českého boxera bude 2. decembra v metropole východného Slovenska Christopher Hopp. Nemec je pre Siváka ostrieľaným protivníkom, no proti rýchlym a tvrdým rukám ostravského rodáka ho nečaká nič jednoduché, skôr naopak. Súboj oboch súperov bude patriť medzi hlavné lákadlá celého galavečera, na ktorom sa predstaví množstvo slovenských zástupcov.

„Som pripravený strhnúť dav kopmi, ktoré budú lietať. Skúsenosti z Thajska a stoviek zápasov, ktoré mám za sebou, mi dodávajú chuť byť najlepší na planéte. Milujem Česko, vyrástol som tu, ale už patrím medzi svetové elity, čoskoro tam zamierim, užívajte si moje zápasy na domácej pôde,“ uviedol Čech na svojom webe vaclavsivak.cz.

Sebavedomý borec chce priaznivcom predviesť nielen niečo z nesporného talentu a umenia, ale aj svoje nové značkové oblečenie. „Budem veľmi rád, keď ma budete označovať na fotkách s novým merchom. Oblečenie mám rád, toto sme urobili naozaj kvalitné, bude sa vám páčiť, bude vám sedieť,“ sľubuje verejnosti kvalitu nových produktov.

Proti 31-ročnému oponentovi by si chcel pripísať ďalšiu výhru do bohatej zbierky úspechov. Hopp, ktorého prezývka znie “Crazy Chris“, má pri svojom mene z K-1 a muay-thai bilanciu 16 víťazstiev, 14 prehier a jednej remízy. Ako už bolo spomenuté, čaká ho neporazený súper, ktorý sa vyznačuje veľkou dravosťou a vidinou jasných cieľov.

Hoci Sivákove ambície mieria ďaleko za hranice domoviny, v poslednom období sa častejšie spomína možnosť zápasov s ďalšími dvomi menami – Tadeáš Růžička a Kelvin Soquessa. Na koľko percent môžu byť kontúry týchto meraní síl reálne ukáže až čas. Sústredenie svetového šampióna momentálne smeruje na rodáka zo Štuttgartu.

Zdroj: vaclavsivak.cz, MaxMMA.sk, autor