Prečo hviezda poľskej KSW neprestúpila do UFC? Manažér prezradil, koľko mu ponúkali!

KSW.

Skúste sa zamyslieť a popremýšľať, kto je podľa vás najvyššie postavený zápasník zmiešaných bojových umení pôsobiaci v Európe. V Aj keď v OKTAGONe jasne kraľuje Patrik Kincl (28-10) – 42. miesto v strednej váhe, na starom kontinente nájdeme ešte jedno vo svete lepšie postavené meno. Zápasí v konkurenčnej KSW a volá sa Salahdine Parnasse (19-2).

Na úvod stačí ak zmienime, že mladý Francúz drží v najväčšej organizácii našich severných susedov rovno dva tituly, a to v perovej a ľahkej divízii. Ak ide o postavenie, renomovaný portál FightMatrix uvádza, že sa aktuálne vo váhe do 70 kilogramov drží na fantastickej 36. priečke. A to má stále iba dvadsaťšesť rokov.

Asi nikoho neprekvapí, že keď po jeho aprílovom dueli proti Valeriuovi Mirceovi (30-9-1) došlo na vyjednávanie novej zmluvy s KSW, okamžite sa o slovo prihlásil aj svetový gigant v zmiešaných bojových umeniach – UFC. Napriek veľkému lákadlu sa ale Parnasse rozhodol ostať v Poľsku. Prečo? K tomu sa teraz s odstupom času vyjadril pre stanicu RMC Sport. „Je to organizácia, kde som vyrástol. Prvýkrát som sa tu objavil v dvadsiatich rokoch, keď som mal dvadsaťjeden, stal som sa šampiónom. Veľmi ma tu rešpektujú a správajú sa ku mne dobre. Ak by som teraz odišiel do UFC, musel by som sa vrátiť do práce. Tu však som schopný robiť môj šport naplno a zároveň som tu veľmi spokojný. Som pripravený bojovať s hocikým, nikoho neodmietnem,“ povedal bojovník, ktorý na začiatku profesionálnej kariéry si musel popri tréningoch MMA privyrábať ako inštalatér na radnici v meste Aubervillers.

Poriadne si prilepšil

Pokiaľ ide o peniaze, na tie sa podľa slov manažéra a trénera v jednej osobe, Stéphana Chaufouriera, nemôžu sťažovať. „Ten rozdiel je obrovský. Nebudem prezrádzať konkrétne čísla, ale mali sme niekoľko veľmi dobrých ponúk. V súčasnosti zarábame dvaapolkrát viac než predtým. Hovoríme samozrejme o šesťcifernej sume. V UFC by to ale bolo dvadsať či tridsaťkrát menej.“ Podpisom dlhodobej zmluvy s Parnassom vedenie KSW uťalo negatívny trend, keď sa jej v minulosti v organizácii nepodarilo udržať hviezdnych šampiónov ako Mateusz Gamrot (24-2) či Roberto Soldić (20-4).

Ak chceš ostať v obraze, neváhaj MaxMMA sledovať aj na sociálnych sieťach Facebook Instagram!

Zdroj: MaxMMA.sk